«Під тиском уряду Угорщини у Кабміні обговорюють відтермінування мовної статті закону про освіту», – Ірина Подоляк

Як повідомляє народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Подоляк, сьогодні, 2 березня, відбувається круглий стіл щодо законопроекту стосовно змін до ухваленого торік закону про освіту.

Пропонується, зокрема, змінити терміни набуття чинності статті закону, яка стосується використання і застосування української мови в середній школі – перенести набуття чинності цієї статті з 2020 на 2023 рік.

«Ніхто не давав мандату нашим високопосадовцям, міністрам домовлятися з будь-ким про перенесення терміну застосування мовної статті. Ми розглядаємо це як ознаки нівелювання суб’єктності України, українського парламенту, як тиск на нас з боку, зокрема, уряду Угорщини.

Була б зрозумілою логіка продовження терміну застосування цієї статті, якщо б уряд пропонував програму, пов’язану із тим, що в деяких регіонах України, зокрема в Закарпатській та Чернівецькій областях, просто бракує вчителів, які можуть викладати фізику, хімію, географію чи інші предмети українською мовою.

Було б зрозуміло, якби готувалися зміни до бюджету з тим, щоби надавати вчителям службове житло, щоби власне найкращі випускники українських вузів могли насичувати освітній ринок там, де є дефіцити. На превеликий жаль, ми цього не бачимо. Ми бачимо бажання знову продовжити стагнацію. Тому будьмо пильними», – наголошує Ірина Подоляк.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини