Під час пандемії та економічної кризи держава має надати головну підтримку місцевим бюджетам та малому і середньому бізнесу, – Сироїд

Сьогодні держава має надати підтримку людям у двох напрямках – це підтримка місцевих бюджетів і малого та середнього бізнесу. 

Про це заявила лідерка “Самопомочі” Оксана Сироїд в ефірі “Українського радіо”. 

«Сьогодні головний удар беруть на себе районні та міські лікарні. Вони є опорою у боротьбі з коронавірусом. Відповідно, найбільший фінансовий тягар падає саме на місцеві бюджети. І за здоровою логікою держава мала би максимально забезпечити міста фінансовою підтримкою. Натомість, ми бачимо як для них повністю скорочуються всі видатки і субвенції. З місцевих бюджетів пропонують забирати мільярди гривень, але, для прикладу, з бюджету системи МВС, що становить 92 млрд грн, пропонують урізати всього 4 млн грн», – заявляє лідерка «Самопомочі» Оксана Сироїд.

Сироїд переконана, що в умовах пандемії та економічної кризи мають бути максимально ефективно використані і мобілізовані фінансові ресурси держави.

«Наразі держава не допомогає містам у забезпеченні медичного персоналу. Кожне місто і районний центр залишені сам на сам. Крім того, швидкими темпами скорочується надходження до місцевого бюджету, бо через карантин весь малий і середній бізнес згорнувся. А саме вони є головним джерелом надходжень до місцевого бюджету.

І зараз виходить «тандем»: з одного боку міста мусять збільшувати свої видатки для того, щоби захисти своїх людей, а з іншого – звідки вони мають брати ці гроші, якщо навіть той бізнес, який утримував громади – бідніє», – пояснила Сироїд.

Лідерка «Самопомочі» наголосила на двох основних завданнях, які стоять перед владою сьогодні.

«Держава має надати підтримку людям у двох напрямках: по-перше, забезпечити прямі субвенції містам, так як це зробили у США. І по-друге – підтримати малий та середній бізнес, бо саме вони згодом і наповнюватимуть місцеві бюджети та збережуть добробут громад», – переконана Оксана Сироїд.

object(WP_Term)#13016 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини