Петро Порошенко дав команду “фас” на звільнення Міністра фінансів

Президент України Петро Порошенко дав команду “фас” на звільнення Міністра фінансів Олександр Данилюк / Oleksandr Danyliuk.

Робитись це буде руками вірного виконавця Ніна Южаніна, яка не робить найменших рухів без узгодження з Банковою та Igor Kononenko.

19 червня частина депутатів, членів податкового Комітету, на чолі з Ніною Южаніною направили лист Прем’єр-міністру Volodymyr Groysman з критикою Міністра фінансів та з фактичною вимогою його звільнити http://goo.gl/cvRUxc.

З тексту листа важко зрозуміти що конкретно закидається міністру. Але сам лист наскрізь пронизаний звинуваченнями у відсутності співпраці міністра з членами Комітету та у його некомпетентності.

Схожі звинувачення свого часу закидались Южаніною на адресу попереднього Міністра Наталія Енн Яресько / Natalie Ann Jaresko та її заступників.

Особливо цинічно виглядають звинувачення Комітету в незадовільній реформі Державної фіскальної служби, що закидаються Данилюку. Адже саме Ніна Южаніна з колегами по комітету:

– відмовились визнавати роботу корупціонера Роман Насіров незадовільною і підтримувати його звільнення;

– наполягали на блокуванні Постанови Кабміну “Про реформування територіальних органів ДФС”, яка передбачала реорганізацію митниць в областях і їх приєдання до Міжрегіональної митниці, як єдиної юр.особи. Вона досі не підписана;

– виступили за відновлення повноважень податкової міліції, яких вона була позбавлена з 1 січня 2017 року;

– заблокували створення служби фінансових розслідувань/фінансової поліції (законопроект 4228);

– виступили проти передачі баз даних від ДФС до Мінфіну, що могло б забезпечити максимально прозоре їх використання;

– похоронили в комітеті законопроект 3448, який мав в рази зменшити незаконні кримінальні провадження відносно бізнесу та припинити свавілля правоохоронців.

– заблокували реформу РРО (законопроект 4117), намагаючись протягнути в ньому збереження корупційних схем.

Також, попри публічну підтримку, Президент України за допомогою секретаріату Нацради реформ поховав розроблений Мінфіном законопроект про службу фінансових розслідувань.

То в мене питання, хто в Україні, будучи частиною владної вертикалі, блокує реформу ДФС та Митниці? І, можливо, прийшов час змінювати не міністрів?

Андрій Журжій
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті