Переворот у Глухові: депутата від “Самопомочі” хочуть усунути з посади секретаря міськради

Олені Демішевій, секретарю Глухівської міської ради, яка нині виконує обов’язки очільника міста, 12 листопада вручили підозру і клопотання про відсторонення від посади.

Підозра правоохоронців ґрунтується на тому, що в травні 2017 року Демішева нібито незаконно звільнила начальника управління соціального захисту населення Глухівської міської ради, що на Сумщині. Слідчі оперують свідченням звільненого працівника, який заявив, що основною причиною цього стали різні політичні погляди із керівництвом ради. Так як звільнений працівник – депутат від «Волі народу», а Демішева – від «Об’єднання «САМОПОМІЧ».

“Підставою для звільнення начальника управління соціального захисту населення Глухівської міської ради стали результати робочої групи з перевірки Управління. Були виявлені грубі порушення: начальником були перевищені свої посадові обов’язки. Зокрема те, що вона самостійно, без рішення сесії провела реорганізацію управління змінивши структуру. Суд визнав, що вона порушила законодавство, але вважав, що звільнення надто суворе покарання, тому її поновили на посаді. З мене прокуратура вимагає відшкодувати збитки – витрати за вимушений прогул. А це понад 30 тисяч гривень», – пояснила секретар Глухівської міської ради Олена Демішева.

Нині секретар міської ради на лікарняному, готує заперечення до суду щодо висунутої їй підозри. Вважає, що відстороненням її від посади планують скористатися депутати-опоненти, які вже, за інформацією Демішевої, готують незаконну процедуру відкликання депутатів Глухівської міської ради, аби захопити владу в місті.

«Вважаю це політичним тиском на депутатів від «Об’єднання «САМОПОМІЧ». Адже відсторонення від посади Олени Демішевої, якого вимагають правоохоронці, невиправдане, як на мене. Слідча мотивувала такі дії тим, що секретар міськради може чинити тиск на свідків, використовуючи свою посаду, але ж свідки вже опитані. До процесу надання документів Олена Демішева не втручається, тобто ніяких доказів не можна буде підтасувати, тим паче у міській раді працює не лише вона, тож будь-які порушення будуть зафіксовані, якщо такі матимуть місце. Відсторонення від посади секретаря якраз перед виборами – це відкритий майданчик для захоплення влади опонентами. Цього не можна допустити. Вважаю, що діям Демішевої щодо звільнення працівника адекватну оцінку має дати слідство, але водночас обмежувальні заходи не мають відстороняти її від займаної посади», – голова обласного осередку політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» Олександр Зименко.

Ситуація у Глухові – це черговий виток політичної розправи над «Самопоміччю». Раніше за надуманими обвинуваченнями був усунутий з посади мер Скадовська Олександр Яковлєв. Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич півроку у судах доводив незаконність рішення місцевих депутатів про його відставку і таки повернувся у крісло мера . У Львові депутати обласної ради незаконно звільнили з посади заступника голови облради Парасковію Дворянин, а у Луцьку місцеві депутати відправили у відставку секретаря міськради Юлію Вусенко.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини