Переслідування ветеранів війни з Росією почалося за попередньої влади і продовжується при новій – Оксана Сироїд

Ситуація із переслідуваннями ветеранів війни з Росією не нова і люди продовжують хвилюватися за свою безпеку. Основні причини занепокоєння – корумпованість військової прокуратури, переслідування українських ветеранів, відсутність покарання бойовиків та «терористів»,  відсутність судової системи, якій би довіряло суспільство.

Про це заявила лідерка «Самопомочі» Оксана Сироїд в ефірі телеканалу «Прямий» під час обговореннями теми обшуків у ветеранів АТО в столиці.

«Постійно спілкуюся із ветеранами. Як і за попередньої, так і за нинішньої влади, у них є хвилювання за власну безпеку. Бо, на жаль, військова прокуратура була дуже корумпованою і, фактично, заробляла на відкритті кримінальних проваджень проти ветеранів. Сьогодні є десятки тисяч відкритих кримінальних справ проти українських військових, які служили чи то в АТО, чи в ООС. Зокрема, всі добре пам’ятають справу проти прикордонника Колмогорова, якого військова прокуратура намагалася засудити за виконання своїх обов’язків як військового», – повідомила лідерка «Самопомочі».  

Сироїд виділила, що ситуація вибірковості правосуддя та упередженого ставлення до військових ускладнюється і відсутністю покарань так званих «терористів» чи «колаборантів». Адже за роки АТО жодного терориста так і не покарано.

«Сьогодні є велика кількість необґрунтованих відкритих кримінальних справ стосовно українських військових, але немає покараних тих, кого ми називали «терористами» і «сепаратистами». В нас немає системи правосуддя, якій би довіряло суспільство», – заявила Оксана Сироїд.

object(WP_Term)#13016 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини