Переслідування Наталі Седлецької поховає журналістські розслідування в Україні, — Сотник

Народний депутат «Об’єднання Самопоміч» Олена Сотник вбачає тиск на журналістику у «нападках» Генпрокуратури на головного редактора програми «Схеми» Наталю Седлецьку. Той факт, що в журналістки вимагають надати доступ до даних з її телефону за 17 місяців – ніяк не обґрунтований слідством.   

Сотник наголошує: «Ми прекрасно розуміємо, над чим працювала Наталя Седлецька у програмі «Схеми». Сьогодні вона – свідок, але завтра ми не знаємо, чим це прослуховування може завершитися. Я хочу почути від Генерального прокурора: чим це обґрунтовувалося? Людина – не підозрювана у справі. І якщо Генпрокурор не зможе це нормально пояснити, то це означатиме, що прокуратура і суддя порушили закон. Це – втручання в журналістську діяльність. 

Народний депутат просить медіа об‘єднатись і захистити Наталю Седлецьку: «Інакше розслідувальна журналістика просто помре в Україні. Не буде більше людей, які надаватимуть джерела інформації, бо будуть боятися. Який журналіст ризикне таким чином, щоб за ним стежили, читали його переписку і ще й, можливо, в майбутньому був ризик кримінального провадження за надуманими обвинуваченнями».

Зауважимо, що Наталя Седлецька проходить свідком у справі про можливе розголошення державної таємниці директором НАБУ Артемом Ситником. 27 серпня Печерський районний суд Києва на вимогу ГПУ дав дозвіл отримати інформацію з телефону Седлецької, у тому числі і до її джерел.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини