Перемога над облгазами. Як поставити на місце монополіста?

А ви знали, що багато українців сплачували подвійну суму за газ?

Система проста: окрім плати за газ, українці ще мали сплачувати встановлення лічильників, яке, по суті, вже враховано в тарифі. Це те ж саме, як купити нову машину й заплатити окремо за мотор, сидіння й колеса.

Сплачуючи за газ, люди платили, в тому числі, й за лічильники, однак облгази, користуючись монополією, роками визискували з кишень громадян гроші на їх встановлення, а це зайві сотні та тисячі. Певно вони сподівалися, що цього ніхто не помітить. А дарма, знайшлися й ті, хто не тільки викрив цю схему, а ще й позивається до суду.
За справу взялися споживачі, користувачі послуг так званого ПАТ «Криворіжгаз». Чи не вперше суд визнав свавілля облгазів та став на бік споживачів.

Що вдалося споживачам?

– Повалити Голіафа-монополіста
Пам’ятаєте історію про Голіафа, озброєного велетня, який впав від удару камінчика? Так само й облгази постраждали від своєї самовпевненості та пихатості після того, як Верховний Суд своїм рішенням підтвердив те, що громадяни не мають платити ще якісь додаткові суми за «встановлення лічильників», бо вони вже передбачені у базовому тарифі. І Голіаф, уособлюючи облгази, впав, а перемогу отримала звичайна людина-споживач, яка просто «кинула камінь», подавши на гіганта-монополіста до суду.

– Розвалили «газові колгоспи»
Другою важливою перемогою стало те, що своїм рішенням Верховний Суд визнав протизаконною ситуацію, коли працівники облгазу пропонують замість індивідуальних лічильників встановлювати загальнобудинкові.

Почнемо з того, що це протизаконно. Майже рік діє заборона на встановлення загальнобудинкових лічильників. І в цьому є і наша заслуга. Після бурхливих дебатів нам таки вдалося переконати колег у неприпустимості існування таких «газових колгоспів». На моє переконання, вся країна зможе досягнути прогресу в енергоефективності тільки за таких умов, коли кожен буде вмотивованим економити й споживати менше енергоресурсів. Навіщо відповідальним громадянам платити за сусіда-боржника?

Можна лише подякувати Верховному Суду за ухвалення абсолютно справедливого і професійного рішення. У цьому питанні законні права споживачів ефективно відстояли. Достойний приклад для всіх наших державних органів у справі захисту інтересів громадян. Адже без успішної судової практики результати навіть найкращого закону можуть бути поставлені під сумнів.

Фракція «Самопоміч» буде продовжувати боротьбу за те, щоб ухвалене Верховною Радою хороше законодавство було повною мірою реалізовано на місцях. Крок за кроком будемо відновлювати економічні права громадян. Хоч надворі грудень, але крига монопольного свавілля облгазів вже почала скресати.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті