
У вівторок Верховна Рада проголосувала вже в звичному для себе стилі «плевать на правила и закон» законопроект щодо змін кількісного складу ЦВК. Невибаглива формула збільшення на 2 члени: з 15 до 17. І здавалося б мотивація очевидна: коаліційні фракції не змогли домовитися хто віддасть опозиційним одну або й дві посади, а опозиційні фракції логічно не готові відмовитися від представництва в Центральній виборчій комісії. Проте, як на мене не все так просто і однозначно.
Зверніть увагу, що усюди, де по тексту первинної редакції йде мова про кворум 2/3 складу ЦВК, запропонували замінити на “11 членів” (насправді ж дві третини це не менше 12 членів).
До прикладу це такі випадки:
– повноважність ЦВК
– кворум для засідання з обрання голови ЦВК
– кворум для засідання ЦВК
– прийняття рішення про участь у засіданнях ЦВК певних осіб
Для чого змінювати таке положення – мені не одразу стало зрозуміло. Оскільки за законом рішення все одно приймаються більшістю від складу ЦВК.
Проте, якщо поглянути на персоналії запропонованих кандидатур до складу ЦВК, то до квоти БПП і НФ належать 9 членів, ще один кандидат від Волі народу (дуже ймовірно підконтрольна президенту кандидатура) + 1 чинний член ЦВК від УДАРу. Разом 11 членів.
Таке формулювання (11 членів замість 2/3) дозволить їм самим проводити засідання комісії.
Якщо б залишили чинну норму, то засідання ЦВК можна було провести лише за участі хоча б ще одного члена ЦВК. Тобто у “некоаліційних” членів ЦВК була б можливість ЗАБЛОКУВАТИ БУДЬ-ЯКЕ ЗА комісії.
Отже, як на мене таке надшвидкісне рішення з грубими порушеннями регламенту було прийнято не для голосування за новий склад цвк вже сьогодні, а для того, щоб не коаліційні фракції не зірвали математичний план влади.