Пацифікація по-новому, — заява фракції «Самопоміч»

Кожен український політик, включно з Президентом України, натхненно розповідає про оборону від російського агресора, його злочини і підтримку українських солдатів.

Проте єдиний закон на сьогодні, де є згадка про те, що Росія окупувала не лише Крим, але й частини Донеччини та Луганщини – це перехідні положення Податкового кодексу України. Парламент впродовж двох років саботує прийняття закону, що покладає відповідальність на Росію за окупацію частини території України, а Президент саботує свій конституційний обов’язок прийняти рішення про застосування Збройних Сил України у разі збройної агресії проти України (пункт 19 ст. 106), що ставить кожного солдата, який нас захищав під загрозу кримінального переслідування, як це сталося з Віталієм Марківим.

Вчора комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони відхилив проект Закону 6400 «Про тимчасово окуповану Російською Федерацією територію України». Тарас Пастух був єдиним депутатом, який проголосував «за». Це супроводжувалося щирим зізнанням голови комітету: «я ніколи не визнаю ці території окупованими». Комітет, який має опікуватися безпекою та обороною України, одноголосно з Росією заперечує окупацію частини української території, і підтверджує російські тези про те, що «іхтамнєт», що Україна обороняється від міфічних «терористів», «шахтарів» та «металургів».

Це рішення прийняте на тлі активного обговорення пропозиції Путіна ввести на Донбас «миротворчу місію». Комітет тішився цією «перемогою». Але хто і кого повинен мирити?

Рішення про застосування миротворчих місій приймає Рада Безпеки ООН, яка відмовляється визнати участь Росії у війні в Україні. Бо Росія є членом Ради безпеки ООН і має право вето. І саме тому Рада Безпеки ООН дозволить виключно тих «миротворців», які будуть вигідні Росії. Україна не матиме жодного впливу на конфігурацію «миротворців».

В ООН немає своїх збройних сил. Тому миротворчі місії формуються зі збройних сил країн-членів ООН, які надають їх добровільно. Чи треба пояснювати з якої країни чи її сателітів буде більшість «добровольців-миротворців» прикритих блакитними шоломами ООН?

Далі питання – кого будуть мирити російські «миротворці», якщо Україна не визнає Росію відповідальною за окупацію? Україну з «ДНР/ЛНР»?

Не варто мати ілюзій: миротворці – це не союзники, які допоможуть нам звільнити окуповані території. Навпаки, прихід миротворців означає, що держава відмовляється від своєї функції оборони і збройного захисту, і завданням миротворців є роззброєння обох сторін.

А тепер уявімо, що дібрані Росією «миротворці» заходять на територію України та розпочинають роззброєння української армії? Якою буде реакція наших солдатів? Історія застосування миротворчого контингенту має достатньо прикладів, коли «миротворці» провокували криваві бійні ефективніше, аніж відновлювали мир.

Пацифікацію Україна вже бачила. І бачила її наслідки.

«Самопоміч» застерігає – ніхто не допоможе Україні, доки Україна не назве речі своїми іменами і не захистить свої захисників, у тому числі — від російських «миротворців».

«Самопоміч» вимагає від президента прийняти рішення про застосування Збройних Сил України у зв’язку з російською агресією і окупацією і звернутися з цим рішенням до парламенту, як це передбачає Конституція України. «Самопоміч» вимагає від парламенту дати згоду на застосування Збройних Сил і НЕВІДКЛАДНО прийняти закон про визнання окупації територій Російською Федерацією, як підстави застосування збройних сил.

object(WP_Term)#13017 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини