Пастух: «Влада не зацікавлена у викритті кінцевих бенефіціарів  схем в обороні»

«Тимчасова слідча комісія щодо розкрадання в оборонній царині не дасть жодного висновку про те, хто був замовником. Очевидно, що вона буде пробувати перекидати на дрібних виконавців і звинувачувати той чи інший правоохоронний орган за неякісну роботу», – вважає депутат «Самопомочі» Тарас Пастух. Єдина користь від цієї ТСК, на думку Пастуха, це показати суспільству наскільки ця проблема є глибокою. Але вирішити її слід не через півроку, не новим парламентом, а негайно.

«Суспільство має ставити питання не тільки до НАБУ, прокуратури, МВС, а й до парламенту, який за 4 роки не створив прозорого механізму контролю за цими грішми, які продовжують розкрадати і сьогодні під прикриттям державної таємниці».

Пастух наголошує, що депутати мають напрацювати питання щодо цивільно-парламентського контролю.

«Ми повинні зняти режими таємності з 90% закупівель озброєння. Фракція «Самопоміч» подала законопроект про відкриття оборонного бюджету, який повинен складатися не з кількох рядків, а бути деталізований по кожній позиції і, таким чином, контрольований».

А з сьогоднішнього засідання комісії висновок поки сумний, констатує Тарас Пастух: «Влада і парламент не зацікавленні у тому, щоб показати суспільству історії не про рядових виконавців схем, а реальних замовників, кінцевих бенефіціарів цих схем».

Більшу частину засідання ТСК була дуель між силовими, правоохоронними відомствами, які один на одного перекладають відповідальність, хто це мав розслідувати. Але ніхто не ставить запитання: хто ж давав вказівки щодо укладання таких контрактів.

«Сьогодні вчергове ми переконались, що це не поодинока історія окремо взятих шахраїв, які надурили окреме підприємство,  а ми бачимо налагоджену схему, де під час війни наживаються на крові наших солдат».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини