Пастух: «Укроборонпром» неможливо реформувати, його треба ліквідувати»

Ніякі реформи «Укроборонпрому» не допоможуть, його слід ліквідувати – заявляє депутат «Самопомочі» Тарас Пастух.

«Від того, як цю прокладку реформувати – користі не буде. Усі підприємства повинні вийти з концерну «Укроборонпром» на вільний ринок і працювати, розробляти новітнє озброєння, пропонувати його для українського ринку і за кордон. А це не відбувається, бо концерн на собі замикає всі ці контракти і виступає баластом співпраці державних підприємств, коли будь-який контракт має пройти погодження концерном. «Укроборонпром» неможливо реформувати, його треба ліквідувати».

Пастух пояснює: «Укроборонпром» зібрав найбільш ефективні підприємства, які працювали у сфері оборони, накрив їх грифом «цілком таємно», і під цим грифом продовжили ще активніше розпродаж українського озброєння. А влада замість того, щоб знищити цю схему, її очолила», – обурюється Тарас Пастух.

«Влада не те що не почала виводити і давати економічну свободу тим державним підприємствам, а й навпаки, почала ще інші підприємства заганяти в цей концерн.

Таким чином, вже за рішенням теперішньої влади, до «Укроборонпрому» увійшов ДП «Антонов». І всі питають сьогодні: «А що, Антонов виготовляє військові літаки?»

Журналістські розслідування, як каже нардеп «Самопомочі», показали, що це робиться для того, щоб всі контракти, які виконує «Антонов», теж закрити грифом «Цілком таємно».

З «Укроборонпромом» позиція може бути лише  одна: не аудити потрібно проводити, не керівництво змінювати, а ліквідувати.

«Ця структура нічого додаткового не продукує, не займається ніякими розробками, ніяким виробництвом. Вона живе за рахунок того, що заробляють підприємства. Гроші бере з бюджету. Фактично ми своїми податками утримуємо надбудову цього концерну».

Так само, наголошує Тарас Пастух, навряд чи допоможуть нові комісії в парламенті:

«Вже є Комітет нацбезпеки і оброни. Коли створювалась коаліція, її зобов’язанням було створення окремої комісії, яка мала займатись цивільно-парламентським контролем над сектором оборони, в тому числі і в частині виробництва. Але це коаліцією не було виконано. Хоча «Самопоміч» вносила законопроект і норми, які би дозволили працювати тій комісії, але Комітет нацбезпеки і оборони не пропустив цей закон».

Пастух звертає увагу, що в новому законі про нацбезпеку і оборону є зобов’язання уряду розробити законодавчу ініціативу, яка посилить цей парламентський контроль і дасть можливість контролювати не лише контракти, а навіть діяльність розвідувальних служб тощо. Однак, влада сьогодні не зацікавлена, і норми цього закону ніхто не виконує.

«Як би ми гарно не називали ідеї законів, агентств, комісій, комітетів – все зводиться до саботажу будь-яких спроб реформувати сектор безпеки і оборони, як в парламенті і уряді, так і Президентом. Тільки тому, що будь-яка реформа насамперед розкриє контракти «Укроборонпрому».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини