Пастух: «Самопомочі» вдалося вилучити з закону про розмінування головну корупційну складову»

Фракція «Самопоміч» підтримала законопроект про розмінування лише після того, як на вимогу фракції під стенограму з тіла закону було виключено розділ про ліцензування, – каже депутат політсили Тарас Пастух.

Хоча варто зазначити, що в ухваленому документі є ще цілий ряд моментів, які потрібно буде все таки виправляти.

«Це, зокрема, процедура акредитації, яким чином вона буде виписана. Залишається питання щодо окремого нового центрального органу виконавчої влади, який буде створюватися, щоб контролювати цю діяльність. Залишається питання відкритості тендерних процедур щодо суб’єктів господарюючих, які (чи міжнародні, чи українські) будуть заходити на цей ринок і надавати послуги. І найголовніше – залишається питання контролю якості. Тобто для того, щоб той суб’єкт, який завізує своїм підписом, що дана територія є чистою і безпечна для використання нашими громадянами, щоби цей підпис був не просто підписом, а дійсно відчуттям наших громадян, що цією територією можна користуватися».

Сьогодні розмінуванням займаються два суб’єкти – це Збройні сили в зоні своєї відповідальності і підрозділи МВС (тобто ДСНС), які проводять так зване цивільне розмінування в тих місцях, де юрисдикція Збройних сил всередині країни не поширюється.
Пастух пояснює, чому цей закон потрібен.

«За наполяганням міжнародних партнерів, відчуваючи цю потребу цивільно-гуманітарного розмінування, давно вже напрацьовувався закон про протимінну діяльність і, власне, питання, хто повинен здійснювати розмінування, хто повинен контролювати цей процес, хто повинен це фінансувати, це були три основних дискусії. І, власне, і міжнародні партнери, і велика кількість депутатів в залі висловлювали дуже багато застережень щодо корупційних складових цього законопроекту».

Всьому світу вже відомо, що в Україні дуже часто саме процедура ліцензування має корупційну складову. І через процедуру ліцензування можна було визначати «свої/не свої» фірми тим, хто сьогодні керує Мінекономіки, і уряд в цілому в державі.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини