Пастух: «На третьому році війни Україна повинна припинити заробіток на поставках вугілля з ОРДЛО та фінансування тероризму»

«На третьому році війни, яка продовжує забирати життя наших бійців, українська влада повинна врешті припинити заробіток на поставках вугілля з ОРДЛО та фінансування тероризму», – про це під час включення зі Штабу блокади торгівлі з окупантами заявив народний депутат Укрїани фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Пастух.

«Після того, як Україна втратила свою територію і частина шахт була захоплена, з’явилась додаткова потреба у поставках вугілля. Ми мали три варіанти: 1. Домовлятись безпосередньо з агресором – Росією. 2. Домовлятись з найманцями Росії, які сьогодні воюють проти нас і вбивають наших хлопців. 3. Знайти альтернативу і працювати з іншими країнами, які готові постачати вугілля антрацитної марки в Україну. Щоб реалізувати останній варіант, при розрахунку вартості електроенергії було пораховано ціну роттердамської біржі. Через це вартість електроенергії для кожного українця зросла на 15-20 відсотків. Однак, збільшивши тарифи та закупівельні ціни, Україна далі, на третьому році війни, купує вугілля в ОРДЛО. Але не за ціною Роттердама, а Ахметова. Його вартість нижча при закупівлі, але ми з вами платимо ціну роттердамської угоди», – пояснив Тарас Пастух.

Він також заперечив інформацію про те, що блокада торгівлі загрожує енергетичній стабільності в країні. «Сьогодні на ТЕЦ в м. Щастя ми переконались, що тут є запас вугілля щонайменше на місяць. Цього часу абсолютно достатньо для того, щоб укласти нові контракти і забезпечити поставку вугілля в Україну. Також нам достатньо трьох-чотирьох місяців, аби переобладнати ТЕЦ, які працюють на антрациті, на марки газового вугілля, якого є достатньо у Львівсько-Волинському басейні», – повідомив народний депутат.

Тарас Пастух
object(WP_Term)#12925 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12926 (16) { ["term_id"]=> int(13) ["name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["slug"]=> string(7) "defense" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(13) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(127) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(13) ["category_count"]=> int(127) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["category_nicename"]=> string(7) "defense" ["category_parent"]=> int(1) }
Обороноздатність країни