Пастух: «Ми зробили перший крок, щоб усунути корупційні «прокладки» із закупівель у сфері оборони»

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект щодо здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення.

Депутат «Самопомочі» Тарас Пастух пояснює: «Законопроект частково може допомогти вирішити ту проблему, про яку ми говоримо вже останні 4 роки, про ту корупційну складову, інституцію, яку заснувала ще попередня влада з двома цілями. Перше – роззброєння нашої країни і розпродаж нашої військової техніки через «Укрспецекспорт», прикриваючись державною таємницею. І наслідки цього ми сьогодні відчуваємо, коли нічим обороняти нашу країну. І друге – породження корупції, коли під грифом «Таємно» укладаються контракти, за якими Міністерство оборони отримує тисячі доларів за проданий танк, а підприємства-посередники отримують мільйони платників податків».

Ухвалений законопроект – лише маленький крок, щоб усунути корупційні «прокладки» під час закупівель продукції оборонного призначення. Але повністю корупцію не долає, наголошує Тарас Пастух: «Сьогодні ми забираємо право на спецекспорт та спецімпорт «Оборонпрому» і передаємо можливість визначати такі підприємства Кабінету Міністрів. І фактично це може породити ту саму схему, де привілейовані підприємства отримають монополію на укладення таких контрактів. Це неправильний підхід, і українські підприємства-виробники озброєнь, і іноземні партнери наголошували на необхідності повної лібералізації цього ринку, але під контролем держави».
І відповідний законопроект розроблений та зареєстрований в парламенті «Самопоміччю» разом з колегами з інших фракцій.

Пастух сподівається, що цей парламент у цьому скликанні здатен буде його підтримати і реалізувати: «Сподіваюсь, що Комітет з нацбезпеки та оборони зможе покращити документ і дійсно дасть можливість Міністерству оборони напряму, а не через посередників, закуповувати ту техніку, яка сьогодні вкрай необхідна нашим бійцям на передовій». Bere

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини