«ПАРЄ рекомендує Україні більш активно боротись із корупцією», – Олена Сотник

На найближчій сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи заслухають доповідь про ситуацію в Україні. Як розповіла народний депутат «Об’єднання «Самопоміч», член української делегації у ПАРЄ Олена Сотник, у доповіді «Демократичні інституції в Україні» мова йтиме про оцінку внутрішніх реформ.

«Зокрема, першочергово робиться оцінка судової реформи та інших конституційних змін. Стосовно антикорупційних кроків зазначається, що наразі немає значних результатів боротьби з корпуцією, оскільки досі відсутні конкретні судові справи, і, відповідно, це підриває довіру до влади. Окреме питання – нам рекомендують імплементувати ті поправки до закону про люстрацію, які розробила для України Венеціанська комісія», – зазначає Олена Сотник.

Народний депутат додає, що також у своїй резолюції ПАРЄ планує рекомендувати Україні збалансувати гілки влади та змінити виборчу систему – прийняти новий закон про вибори на пропорційній основі за відкритими списками.

Окрім того, Олена Сотник подала поправку до резолюції стосовно пункту, який стосується децентралізації та спеціального статусу Донбасу. За її словами, опосередковано у цій резолюції вказується про те, що від України очікують остаточної імплементації змін до Конституції.

«Українська делегація все-таки пристала на мою пропозицію внести поправку, виключити з цього пункту таке формулювання та зосередитись лише на реформі децентралізації, щоб не допустити спеціального статусу Донбасу. Я не знаю, чи пройде ця поправка моніторинговий комітет, але ми будемо за це боротись. Зокрема, якщо правку не внесуть, я, як представник «Самопомочі», не голосуватиму за цю резолюцію», – наголосила Олена Сотник.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини