Парламент ухвалив закон про «єдине вікно» на митниці

Сьогодні парламент проголосував ветований Президентом закон про «єдине вікно» на митниці, який запроваджує  механізм «єдиного вікна» при переміщенні товарів через митний кордон. Співавтором документа є народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова

Розповідаючи про принцип «єдиного вікна», вона акцентує: «Більше жодних штампів на документах! Всі дозвільні документи, які держава видає на ті чи інші види товарів суб’єктам зовнішньої економічної діяльності, мають бути наявні в електронному вигляді в єдиній автоматизованій інформаційній системі. Підприємцям не потрібно буде постійно сканувати та прикріпляти до кожної митної декларації видані державою дозволи чи бігати та ставити печатки контролерів на таких документах. Усе це відбуватиметься в електронному режимі автоматично. Якщо вони не мають претензій, митне оформлення та випуск товарів відбуваються за принципом мовчазної згоди цих контролюючих органів.
Після набуття законом чинності наші підприємці на контрольно-пропускних пунктах будуть мати справу лише з митником і прикордонником, ніяких фітосанітарів, радіологів, екологів чи інших контролерів суміжних служб там не буде.  
Тетяна Острікова підкреслює: «Виявилося, що суміжні органи не мають спільної з митницею системи. Законопроект #7010 вирішує цю проблему. Він запроваджує єдину автоматизовану систему міжнародної торгівлі, «єдине вікно», куди входитимуть і контролюючі органи, і митниця, де будуть автоматично бачити наявність тих чи інших документів велектронному вигляді». 

Крім того, за її словами, ухвалення документа призведе до істотного усунення корупціогенних факторів. «Коли ви йдете на уклін до фітосанітара, – пояснює народний депутат, – щоб він поставив штамп, а він каже, мовляв, зараз перевірятиму, чи немає в товарах жучків,  митне очищення вашого вантажу затримується. Якщо це продукти харчування, то вантаж псується. Врешті, ви вимушені йти на поступки, платити якусь неправомірну винагороду за не перешкоджання в розмитненні. А в електронному вигляді ви не матимете контакту з чиновником».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини