Оцінка блокади з енергетичного погляду, — Лев Підлісецький

Серед товарів, які переміщуються на та з окупованих територій є товари різного призначення. Серед таких — вугілля, без якого ніби то Україна не зможе обійтись, деревина для шахт (але в такій кількості, що ще в “довоєнний” період ніколи не поставлялась) і… порох для підривних робіт при розробці нових лав.

У квітні 2016 році, коли приймалась сумнозвісна формула “Роттердам плюс доставка”, одним з основних аргументів була незалежність від поставок з неконтрольованих територій. В червні 2016 року пан Вовк це озвучував на засіданні комітету ПЕК у ВРУ.

Наявність даної формули забезпечила виробників електроенергії коштами для купівлі вугілля з будь-якої країни світу. Нас, споживачів, змусили платити за електроенергію, в ціні якої закладено світову ціну на вугілля.

В деякі періоди така розрахункова ціна перевищувала 2000 грн за тону вугілля. Разом з цим, виробники, а це на 70% компанія ДТЕК, закуповували в державних шахт вугілля по ціні біля 1300 грн, а з ЛНР/ДНР за різними даними від 300 до 1100 грн за тону. Таким чином з кожного українця збирають гроші (через сплату за електроенергію), щоб фінансувати тероризм на Донбасі та задля особистого збагачення власників генерації (ДТЕК, Донбасенерго, Центренерго).

Де ж той Роттердам?

Щодо деревини, чи не накладено в нас мораторій на вивезення кругляка та чи не є це уникненням мораторію? А чи забезпечені українські шахтарі тим же ж лісом?

Щодо пороху, то тут взагалі анекдотична ситуація, від якої, чи то сміятись, чи то плакати. Минулого року було багато скарг від керівників шахт щодо складностей закупівлі пороху через те, що це продукція подвійного призначення. При перетині через кордон з ДНР/ЛНР про подвійне призначення вже ніхто не думає. Так нашим шахтарям на Волині чи Львівщині продати порох небезпечно, а шахтарям на окупованих територіях можна!? Тобто, наші можуть порох і не для потреб шахт використати, а в ДНР/ЛНР це виключено.

Моя пропозиція проста: ЗУПИНИТИ ТОРГІВЛЮ З ОКУПОВАНИМИ ТЕРИТОРІЯМИ!

Кажете не виживимо без антрациту з окупованих територій?! Ок, скажіть скільки часу треба, щоб негайно замовити доставку з ПАР та отримати антрацит в Україну? Три тижні! Ось на ці три тижні зробити “вікно”, але всі українці будуть знати, що ще три тижні ми фінансуємо терористів та окупантів.

Скільки часу щоб перевести з антрациту на газову групу вугілля?! Шість місяців? Тепер потрібно сказати, що як мінімум останні 6 місяців ми свідомо фінансували терористів та окупантів.

Чи можемо ми вимагати фінансових санкцій від Заходу щодо осіб, що фінансують тероризм та окупацію, а самі продовжувати їх фінансувати, ще й з особистим збагаченням? ДОСИТЬ!

#спротивокупації

Лев Підлісецький
object(WP_Term)#12925 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12926 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті