Острікова: «Закон про спільний транзит – це наш митний безвіз і перший крок до спільного з ЄС митного простору»

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект 9532 «Про режим спільного транзиту». Депутат «Самопомочі» Тетяна Острікова пояснює, чому це так важливо:

«Система спільного транзиту з ЄС – це перш за все імплементація спеціального програмного забезпечення на митниці, яке дозволить синхронно працювати з митницями європейських країн і країн-учасниць ЄАВТ (Європейської Асоціації Вільної Торгівлі). Це вкрай необхідно ухвалити, бо це наш митний безвіз, це перший крок до приєднання України до спільного митного простору з ЄС».

Також Острікова зауважила, що Конвенція про спільний режим транзиту була ухвалена в ЄС ще у 1987 році. І її імплементація в українське законодавство означатиме набагато простіше життя для бізнесу:

«Підприємець зможе використовувати одну митну декларацію, єдиний адміністративний документ при переміщенні вантажу з будь-якої точки Європи в Україну і назад, перетинаючи будь-яку кількість кордонів всередині цієї спільної зони. Це не тільки країни ЄС, це і країни ЄАВТ – 35 країн, які діють в режимі спільного транзиту».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини