Острікова: «Якщо уряд не знає, де є схеми на митниці, такий уряд не здатний навести там лад!»

8 червня 2018 року Тетяна Острікова, голова підкомітету з митної справи, вкотре порушила питання стосовно схем на митниці та звернулась з питанням до голови уряду Володимира Гройсмана:

«Попереднього разу, під час години питань до уряду, Ви заявили, що боретеся зі схемами на митниці. Як же ви з ними боретесь, якщо запитуєте в нас прізвища, імена, факти, пункти пропуску. Про це знає вся Україна, про це знають журналісти-розслідувачі, це відчуває на собі чесний бізнес, про це знають народні депутати, а ваш уряд, який начебто бореться зі схемами, не знає, де і що відбувається?»

Нагадаємо, що через схеми на митниці наш бюджет втрачає, за найбільш скромними оцінками, від 75 до 100 мільярдів гривень щороку. У цей час виявлено за 2017 рік тільки порушень митних правил на півтора мільярди, а до бюджету стягнуто лише 38,8 мільйона гривень. Це є справжній звіт уряду про те, що нічого не зроблено в митній політиці.

«Якщо ви не здатні навести лад на митниці, побудувати потужну митну адміністрацію, я особисто і фракція «Самопомочі» готові щодня публічно інформувати Вас про факти митних правопорушень», – заявила Тетяна Острікова і передала Прем’єр-міністру папку з 155 аркушами, на яких викладена інформація про порушення на митниці.

«Чекаємо результатів від Вас – прізвищ і притягнення до відповідальності порушників, боротьбу з контрабандою і збільшення платежів до державного бюджету», – підкреслила Тетяна Острікова. У відповідь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував партії «Самопоміч» відкрити громадські приймальні на кожному пропускному пункті та займатись перевіркою митних декларацій, якщо партія хоче взяти участь в боротьбі з корупцією.

«У зоні митного контролю не можуть перебувати ані народні депутати, ані будь-які сторонні особи. Тому, коли глава уряду пропонує нам відкрити громадські приймальні «Самопомочі» на митницях, він пропонує нам свідомо порушити закон – ми цього робити не можемо і не будемо. Водночас уряд розписується у власній неспроможності формувати та реалізовувати митну політику, побудувати сильну митну адміністрацію», – прокоментувала Тетяна Острікова.

object(WP_Term)#13124 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини