Острікова: «Якби економічні підрозділи правоохоронних органів працювали ефективно, то історія з «Укроборонпромом» розвивалась би інакше»

«Фінансові оборудки з розкрадання державних коштів мав би виявляти дієвий аналітичний орган. Цей новий орган  має бачити та аналізувати операції в режимі он-лайн», – вважає депутат «Самопомочі» Тетяна Острікова.

Вона наголошує: «Зараз ці фінансові оборудки в режимі реального часу бачить виключно податкова. Бачить і мовчить. Бо, з одного боку, її не хвилюють фінансові ями, а з іншого боку, очільники податкової сказали, що всі конвертаційні
центри поборено».

А новий орган мав би замінити всі неефективні економічні підрозділи правоохоронних органів. Навіть з тим же «Укроборонпромом»: хто тільки це не розслідує. І Генеральна прокуратура, і військова прокуратура, і НАБУ. А ефекту нуль. Острікова звертає увагу, що економічні підрозділи правоохоронних органів були неефективними в розслідуванні злочинів останні 2 роки. Хоча грошей на їх діяльність виділено чимало.

«Одне журналістське розслідування встановило факти про розкрадання 250 млн грн на державних бронетанкових заводах. То хто ж ефективніший? Може, нам журналістам-розслідувачам доручати викриття розкрадань? Який результат ми спостерігаємо без органу фінансових розслідувань на прикладі «Укроборонпрому»? Органів багато, а порядку – нуль».

Ще у 2016 році Тетяна Острікова з колегами подала законопроект про створення аналітичного органу фінансових розслідувань з одночасною ліквідацією всіх економічних підрозділів правоохоронних органів. Третій рік поспіль фінансова поліція перебуває лише на стадії обговорень, і справа ніяк не дійде до конкретних дій – створення дієвого органу фінансових розслідувань, ліквідації податкової міліції, проведення реформи СБУ, яка виключить будь-яку можливість займатися оперативно-розшуковою діяльністю «щодо економіки», вивільнивши СБУ час на боротьбу зі шпигунством, державною зрадою, фінансуванням тероризму, вчиненням терактів.

Острікова наполягає на створенні єдиного ефективного органу фінансових розслідувань замість численних, але бездіяльних економічних підрозділів. І припиненні силового тиску та зароблянні грошей на бізнесі.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини