Острікова: «Владі терміново потрібен ухвалений бюджет, щоб чимшвидше отримати транш МВФ, бо вже зараз немає чим платити пенсії»

Депутат «Самопомочі» Тетяна Острікова вважає, що бюджет у другому читанні буде проголосовано у четвер після обіду. І це попри те, що він тільки у понеділок ввечері з‘явився на сайті Верховної Ради і зауважень до нього багато не лише у «Самопомочі».

«Вони між собою доторгуються до четверга. У владних фракцій і їх сателітів – депутатських групах є побажання отримати ті чи інші речі, пільги, фінансування тих чи інших підконтрольних їм органів, а у мажоритарників – отримати кошти на округ. Я думаю, що десь в другій половині пленарного дня четверга вони натиснуть зелені кнопки. Тому що влада зараз потребує порятунку у вигляді траншу МВФ, і вони хочуть цей транш отримати цього року, бо інакше державі нічим буде фінансувати її прямі функції. Будуть, як павуки в банці, домовлятися між собою, але в якийсь момент складеться компроміс».

Щодо самого бюджету, то, на думку Тетяни Острікової, за нього взагалі голосувати не можна, там ані для українців, ані для підприємств-платників податків немає відчутних покращень. Чого не скажеш про правоохоронців і чиновників.

«Між першим і другим читанням бюджет змінився на 18 млрд грн. На 18 млрд зросли доходи державного бюджету і на таку ж суму зросли видатки. Тобто уряд просто порозкидав різним державним органам по 100, 200, 300 мільйонів. На прокуратуру, на СБУ, на апарат Верховної Ради 300 млн накинув і тд.».

Однак, зауважує Острікова, у головному кошторисі країни абсолютно відсутнє збільшення субсидій.

«Коли ми говоримо, що 55 млрд грн субсидій явно недостатньо для покриття всіх тих витрат на опалення, які буде сплачувати населення, то уряд цього не чує. Адже там залишилася та сама сума – 55 млрд.

Так само не збільшено фінансування заходів енергоефективності, не збільшена мінімальна зарплата. Зате уряд заявляє про наміри в бюджетному пакеті подати законопроект про збільшення податкового навантаження на ті підприємства, які і так платять високі білі зарплати, замість того, щоб стимулювати тих, хто платить зарплати в конверті, вивести ці кошти з тіні».

«Ми почули заяви міністра соцполітики, що разом з бюджетним пакетом буде подаватися законопроект про збільшення податкового навантаження на білі високі зарплати і будуть більш жорсткі правила для ФОПів як для неплатників аліментів – заборона виїзду за кордон та заборона керувати авто за неналежну сплату ЄСВ. Це неприпустимо», – обурюється Острікова.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини