Острікова: «Влада, прикриваючись МВФ, не хоче взяти той ресурс, який лежить у неї під ногами, натомість латає «дірки» у бюджеті за рахунок людей та звичайних підприємців»

«Чинна влада не має сьогодні політичної волі взяти той ресурс, який лежить у них під ногами від схем на митниці, від схем з виведення коштів в офшори (а це, згідно з розрахунками економістів, 125 -140 млрд грн) та підняти цей ресурс в бюджет. Натомість вишукуються різні способи затикання «дірок» в бюджеті.

На питання про стимули для розвитку підприємництва наступного 2019 року Острікова відповідає так: «На жаль, ситуація така, що коли вдається відбити шкідливі для бізнесу та людей ініціативи, які пропонуються чи то урядом, чи то провладними депутатами, – це вже величезний плюс.  Прикладів безліч. Зокрема, два тижні тому обговорювали «прекрасні» ініціативи уряду збільшити податкове навантаження на і без того «білі» зарплати. Очевидно, що в Пенсійному фонді є величезний дефіцит, цей дефіцит збільшується з року в рік, попри ті заходи, які МВФ рекомендує.  Уряд мав би думати, як стимулювати тих, хто сьогодні не працює «набіло» виходити з тіні. Натомість уряд думає, як ще більше вичавити з тих, хто і так працює легально. Острікова пояснює:

«Виникають такі «прекрасні» ініціативи, як правило, під кінець року: то ЄСВ для ФОПів, які працюють сезонно або мають нерегулярний, додатковий дохід,  уведуть; то штрафи запровадять надмірні за недопуск до перевірки інспекції праці чи неоформлених працівників, які покликані не запобігати порушенням, а які покликані стягувати в казну і затикати дірки державного бюджету. І от цього року з’являється нова «прекрасна» ініціатива: якщо офіційна зарплата вища ніж 62 тис. грн, то треба її обкладати ще більшими податками, а якщо вона вища ніж 100 тис. грн – то треба ще додатково за шкалою це зробити. Ми ж розуміємо, що це перший крок для збільшення ставки ЄСВ».

Лише коли здійнялася величезна хвиля негативу, в бюджетному пакеті влада побоялась цю свою ініціативу запроваджувати.

Ще один приклад – скасування ІІІ групи єдиного податку.  Цього року провладні депутати вносили законопроект скасувати цю групу, суспільство збурюється і, нібито, влада йде на поступки. Але дуже хитро, наголошує Острікова:

«Під кінець року, коли має розглядатись питання податку на виведений капітал – тобто скасування податку на прибуток і заміна його податком на виведений капітал – з’являється секретний проект меморандуму з МВФ, де передумовою до введення податку на виведений капітал  є, зокрема, ліквідація ІІІ групи єдиного податку.  Запитання в умові задачі: для чого? Спочатку ми маємо лібералізувати і повністю спростити загальну систему оподаткування,
попрацювати з податком на виведений капітал, і тоді всі, хто на ІІІ групі, порахують, як їм
вигідно: якщо їм вигідніше на загальній системі – вони самі перейдуть на загальну систему.
Не треба це насаджувати такими адміністративними методами».
В результаті,  ІІІ групу на наступний рік не скасували, але й податок на виведений капітал не
ввели. Тобто – крок вперед, крок назад.  Відбив якусь шкідливу ініціативу – вважай, що ти
вже переміг.
Також Тетяна Острікова звертає увагу, що наступного року перевірки Держпраці ще більше
посиляться: «У бюджеті 2019 року заплановано 106.6 млрд надходжень від ПДФО, що на 15
млрд більше від планів 2018 року. Оскільки відчутного покращення економічної ситуації чи
реального збільшення наших доходів не відбулося, очевидним є те, що збільшення
надходжень буде виконано завдяки податковому тиску. Влада свідомо не хоче змінювати
ситуацію, оскільки вигідніше доїти малий бізнес і закривати цими грішми дірки в бюджеті,
аніж робити реальні кроки з деолігархізації: запровадити податок на виведений капітал і
перекрити корупційні схеми на митниці.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини