Острікова: «Українські дороги – це «американські гірки», якими з Києва до Одеси неможливо доїхати без ДТП»

«Минулого тижня ми їздили в регіони та, як і всі українці, були вражені розмірами ям на дорогах, – розповідає народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова. – Харківська, Дніпропетровська та половина Полтавської областей – доріг просто немає. У Харківській області люди підписують вказівники з назвами населених пунктів як «дорога ганьби».

За її словами, цього року на ремонт трас в державному бюджеті закладено рекордну суму – понад 30 мільярдів гривень. «Але це зовсім не означає, що наступної весни асфальт буде на місці, адже більшу частину дорожнього покриття влада знову збирається зробити ямковим ремонтом», – розповідає народний депутат. Вона певна: такий метод ремонту вигідний лише нечистим на руку посадовцям, які щороку ремонтують та латають одні й ті самі діри.

Однак корупція – це не єдина проблема. Так, акцентує Тетяна Острікова, останні чотири роки, незважаючи на розмови про розбудову трас та розвиток інфраструктури, уряд закладав в бюджеті недостатньо коштів на дороги. Вона наводить цифри: «Наприклад, Харківська область. У 2016 році на всі дороги області було виділено лише 300 мільйонів, у 2017-му – 1,3, а у 2018-му вже буде 2,8 мільярда гривень. Виникає питання – куди витрачалися кошти платників податків?»

Відповідь проста – на розбудову поліцейської держави. «Ми виявили, що за останні три роки фінансування поліції збільшили у 2,5 раза. Було 18 мільярдів, стало 46-ть, – розповідає політик. – Фінансування СБУ збільшили у два рази – було 3 мільярди, стало 6-ть. На думку уряду, в 2014-2017 роках, мабуть, важливіше було фінансувати розбудову поліцейської держави, а не інфраструктурні проекти, хоча ми постійно чуємо від влади про захист бізнесу та турботу про українців».

Народний депутат додає: «У 1980-х роках в Америці побудували систему швидкісних доріг Interstate, які забезпечують при швидкості 125 кілометрів на годину можливість проїхати без зупинки країною. Витратили 129 мільярдів доларів, а вигоди мережа принесла країні на суму понад 2,1 трильйона доларів, тому що знизилась аварійність на дорогах, вартість транспортування товарів, через що знизилися роздрібні ціни.

Мережа доріг об’єднала американську економіку в один організм. «Американські гірки» на наших трасах – це єдине, що поєднує Україну з дорогами в США. У нас неможливо без ДТП доїхати з Києва до Одеси, а одеська траса щороку ремонтується та урочисто відкривається».

«Тому ми вимагаємо, – зауважує Тетяна Острікова, – звіту уряду та щоб цієї п’ятниці Кабінет Міністрів прозвітував перед країною, на що підуть 38 мільярдів гривень, закладені в бюджеті цього року на Службу автомобільних доріг. Ми вимагаємо припинити імітувати дорожні роботи через ямковий ремонт, припинити корупцію в автодорах та проведення тендерів з відкатами чиновників».

«Невже ви не розумієте, що, не збудувавши українські дороги, які є кровоносними судинами, не забезпечите єдності та нормальної роботи українського організму?» – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини