Острікова: «Цей закон не є ідеальним, але він є першим кроком»

Верховна Рада ухвалила закон про зміни до податкового кодексу щодо зниження ставок акцизного податку для транспортних засобів.

Як повідомляє член фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова, з ухваленням цього закону значно здешевлюється розмитнення легкових транспортних засобів. Це стосується абсолютно всіх, хто буде імпортувати легкові транспортні засоби в Україну з часу набрання законом чинності. 
«Що стосується вирішення в цьому законі проблем власників автомобілів на іноземній реєстрації, в законі є пільговий піврічний період розмитнення для всіх громадян України. З них 90 днів, тобто 3 календарних місяці, буде діяти пільгова ставка акцизного податку із знижкою 50% звичайної ставки акцизного податку. Якщо ми беремо, наприклад, дволітровий бензиновий автомобіль, якому 10 років, то ставка акцизного податку буде 1000 євро загальна, але протягом цих 90 календарних днів ця сума розділиться навпіл і буде 500 євро. Таким чином, ми даємо змогу нашим громадянам, які сьогодні їздять на автомобілях з іноземною реєстрацією, розмитнити їх з пільгою протягом цього періоду.
Зауважу, що всі інші громадяни, хто ще не ввіз транспортний засіб, але планує це зробити, також можуть в режимі імпорт його розмитнити протягом цих 90 календарних днів із пільгою, з понижуючим коефіцієнтом 0, 5».

Що ж стосується штрафів, Тетяна Острікова коментує: 
«Ті, хто порушили умови режимів тимчасового ввезення або транзиту,  прострочили виїзд, зможуть оформити ці транспортні засоби в режимі імпорт, сплативши так званий штрафний платіж у розмірі 8500 грн, і будуть звільнені від відповідальності. 

В законі також є доручення уряду врахувати ті кошти, які надійдуть від розмитнення даних транспортних засобів протягом цього піврічного періоду,  до доходів Пенсійного фонду України для підвищення пенсійногозабезпечення наших пенсіонерів».

Цей закон скасував законодавчі перепони для розмитнення транспортних засобів, які є старіші 2009 року і які не відповідають стандарту Євро-5. Теперможна буде розмитнити 10-15-річний автомобіль. На них ставка акцизного податку буде більша, але є пільговий період. Всі ті, хто мають легальні документи, зможуть розмитнити авто протягом пільгового періоду з пільгою. Цей законопроект не є ідеальним, але він є першим кроком», – підсумовує Тетяна Острікова.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини