Острікова: «Створення антикорупційного суду покращить інвестиційний клімат та бізнес-середовище в Україні»

На думку народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Тетяни Острікової, створення антикорупційного суду, як завершальної ланки антикорупційного правосуддя, потягне за собою те, що суди будуть боятися виносити неправомірні рішення, а топ-правоохоронці будуть боятися брати участь у рейдерських схемах із захоплення бізнесу. Топ-чиновники, задіяні в корупційних злочинах, знатимуть, що покарання невідворотне.

Відтак, це має спричинити кращі умови для ведення бізнесу в Україні. «Незалежний антикорупційний суд – це створення дієвої судової інституції з незалежними суддями, але це не відбудеться швидко, бо буде процес відбору суддів, розгляду складних кримінальних справ. Це середньострокова перспектива, яка може тривати кілька років.

Поза тим, створення антикорупційного суду в короткостроковій перспективі – це про гроші. Адже якщо влада не здатна виконати цей структурний маяк Міжнародного валютного фонду, то він розірве з нами програму співпраці та фінансування. Тоді Україна не отримає відносно дешевого кредиту і, аби закрити дірки в державному бюджеті, доведеться позичати гроші в приватних кредиторів під значно вищі відсоткові ставки.

І третій можливий ефект від створення антикорупційного суду — інвестиції. Коли інвестор обирає країну для розміщення свого бізнесу, він насамперед дивиться на дотримання в такій країні принципу верховенства права і чи є ефективний захист права власності в країні. Як ми знаємо, захист права власності здійснюється в суді. Якщо ж у нас немає справедливого суду, отже, не може бути ефективного захисту права власності.

Якщо в нас сьогодні є рейдерство, яке «кришується» правоохоронними органами, то інвестор не розмістить тут свої матеріальні активи — нерухомість чи землю.

Тому ми вважаємо, що створення антикорупційного суду потягне за собою те, що судді будуть боятися брати хабарі та виносити неправосудні рішення, адже антикорупційний суд буде також судом для корумпованих суддів, а топ-правоохоронці будуть боятися брати участь у рейдерських схемах», – розповіла Тетяна Острікова.

Народний депутат наголошує, що антикорупційний суд — це лише один із інструментів, і його утворення не означає, що не потрібно більше нічого робити в сфері боротьби з корупцією та в економічній галузі: «Але зараз нам критично важливо зробити хоча би це, щоб мати можливість рухатись далі».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини