Острікова: «Самопоміч» знає, як припинити тиск на бізнес»

«Бізнес сьогодні зіштовхується з низкою перешкод, і насамперед напередодні виборів – це вичавлювання все більших платежів», – нарікає депутат «Самопомочі» Тетяна Острікова. І розповідає безліч таких історій.

Наприклад, на митниці останнім часом підприємці зіштовхуються із штучним завищенням митної вартості товарів. У січні, начебто з благою метою боротьби з контрабандою, в ДФС запровадили так звані «індикативні ціни», які називаються чомусь профілі ризиків. Підприємець весь 2018 рік возив фарфоровий посуд за ціною, передбаченою контрактом, наприклад, 1,7 долара за кілограм. З контрактної ціни і платежі сплачував. І тут з січня митниця йому каже – відтепер митні платежі ви будете платити з 3 доларів за кілограм, бо ми так вирішили. Хоча це той самий товар, у підприємця той самий контракт, виробник, постачальник, та ж сама ціна, і він так працює останні 5 років. Але це все нашу владу напередодні виборів не хвилює.

Острікова обурюється: «Хто це визначив? Яким чином? Де бралися та як аналізувалися ті ціни – невідомо. Імпортер подає декларацію, і з січня в нього митні платежі вже зростають на кілька десятків тисяч доларів. І що робити бізнесу? Або плати. Або не поїдеш. Або йди до суду».

Іншим прикладом зловживань є тиск силовиків на доброчесний бізнес.

«Коли почався аграрний сезон, з чим ми зіштовхнулися? Стоїть судно завантажене зерном, готове на відправку на експорт. І тут раптом орієнтування СБУ, ГПУ, контрабанди ДФС, що зерно начебто фіктивне і треба це питання дослідити ретельно. Результат: судно стоїть, а за простій платиться величезна сума. А бізнес вимушений йти домовлятися з силовиками і сплачувати їм корупційну винагороду».

Також Острікова зазначила, що дуже багато нарікань на СБУ. Служба безпеки замість того, щоб виконувати свої найважливіші функції і займатися боротьбою зі шпигунством, державною зрадою, тероризмом, займається заробітчанством: «Ці економічні підрозділи, підрозділи із боротьби з корупцією шукають державну зраду не там, де повинні – в українському бізнесі. Бізнес каже, що у великій кількості випадків успішна участь в державних тендерах не відбувається без корупційної частки для СБУ. Якщо ти її не сплачуєш – будеш мати постійні проблеми, кримінальні справи та обшуки».

А ще ж є тиск за допомогою перевірок. Коли, наприклад, підприємство працює повністю в легальному полі. Одну перевірку від податкової воно пройшло торік і на 2019 рік – знову включене в план перевірок.
«Чому ж одних не перевіряють десятиліттями, а когось щороку? Тому що хочуть щось знайти та отримати. Минулого року багато не викрутили, отже, прийдемо ще цього року».

Тетяна Острікова наголошує: «Перед виборами буде ще гірше, бо владі треба гроші, щоб забезпечити своє переобрання на наступні терміни».

Що робити бізнесу? Як нівелювати цей тиск? Тут кілька простих кроків, які є в порядку денному «Самопомочі» від самого початку обрання політсили у парламент, і вони є в програмі кандидата А. Садового.

1) Знизити податкове навантаження: скасувати податок на прибуток, запровадити податок на виведений капітал. Це вже позбавить податкову можливості певним чином тлумачити певні операції, чи вони належать до витрат чи не належать. Не буде права зловживати в інспектора.

2) Ліквідувати всі економічні підрозділи силових органів, які сьогодні є неефективними (і в СБУ, і в МВС, і податкова міліція, і ГПУ). Вони всі сьогодні дублюють одне одного і є неефективними, якщо ми подивимось на ті кошти, які вони стягують в бюджет. Натомість має бути створено один дієвий орган фінансових розслідувань. Хай це буде називатись фінансова поліція або служба фінансових розслідувань, але основне, що цей орган має бути не репресивним. Він має бути аналітично орієнтований і визначати, де кошти не надходять в бюджет, а де розкрадаються з бюджету. Новий орган має займатися виключно злочинами проти публічних фінансів, не чіпаючи звичайний бізнес, і не кошмарити всіх підприємців.

3. Реформа митниці. Те, що там відбувається – це без перебільшення кошмар. Наприклад, зараз триває розмитнення автомобілів на єврономерах, шалені черги, хабарі та повна дезорганізація. І це стосується не тільки єврономерів, це і ті, хто завозить звичайні вантажі, вони теж вимушені стояти в багатогодинних чергах.

Так не має бути, каже Острікова: «Ми митну службу, на жаль, втратили, коли вона була об’єднана з податковою в 2013 році Януковичем. Зараз ми мусимо створити нормальну митну адміністрацію, інакше ми до ЄС не приєднаємось. І якщо ми плануємо за 5-10 років приєднатися хоча б до митного союзу європейського, то ми мусимо мати митну адміністрацію, а не рештки органів, які займаються заробітчанством і підконтрольні силовикам, місцевим князькам та губернаторам. І не працюють з тою метою, що є основною функцією митниці – сприяння міжнародній торгівлі і безпека економічна митних кордонів».

«Самопоміч» і Андірій Садовий підписали з Українською радою бізнесу меморандум «Економічний розвиток України». Документ передбачає ухвалення реформ, які збільшать інвестиції, стимулюватимуть бізнес виходити з тіні та ліквідовуватимуть можливості для корупції.

Головна мета такої коаліції – створення інвестиційно привабливих умов для бізнесу, при яких в Україні буде створено значну кількість нових робочих місць і зростання ВВП України суттєво прискориться.
Перед цим «Самопоміч» так само підписала меморандум з аграріями, які генерують доволі велику частину валютної виручки внаслідок експорту і дають зростання ВВП.

З цими двома потужними бізнес-об’єднаннями «Самопоміч» має спільний порядок денний, який політсила втілювала протягом цієї парламентської каденції.

Острікова підсумовує: «Ми розуміємо: наразі в «Самопомочі» у Раді є 26 голосів, для ухвалення законів треба 226, тому тільки вперед, тільки перемагати, щоб весь цей порядок денний, прописаний в наших меморандумах, реалізувати якомога швидше в об’єднаній демократичній коаліції в новому парламенті».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини