Острікова: «Посада Президента сьогодні стоїть понад законом»

Як зазначає депутат «Самопомочі» Тетяна Острікова, Президент України сьогодні така омріяна і солодка посада, бо вона над законом. Саме тому і кандидатів так багато, і вибори нагадують битви не на життя, а на смерть.

«Посада Президента передбачена у Конституції України, однак він ні перед ким не звітує та фактично не підвладний жодному правоохоронному органу. Президент користується правом недоторканності, але не існує закону про порядок зняття з нього цієї недоторканності.

Фактично Глава держави робить, що хоче, немає виписаного в законі порядку притягнення його до відповідальності. Яскравий приклад – з витратами Президентом коштів платників податків».

«Наприклад, в бюджеті на 2019 рік чинний Президент заклав близько мільярда на фінансування молоді, проте, як будуть витрачені ці кошти – невідомо».

Не звітує Президент ні перед людьми, ні перед Верховною Радою і про використані ним кошти. Навіть якщо народний депутат захоче подати запит до Президента, то його має підтримати голосуванням Верховна Рада. Тому майже всі запити до Президента провалюються».

Повноваження Президента, прописані в Конституції, є виключними, але постійно розширяються, обурюється Острікова:

«Наприклад, там не записано, що Президент призначає голову НКРЕКП – це та комісія, яка визначає тарифи на комунальні послуги. Цього немає серед його повноважень в Конституції, але Президент це робить. Так само там не вказано про призначення ним керівників обласних управлінь СБУ, але в реаліях Президент це робить!»

«Самопоміч» розробила проект закону «Про Президента України», який встановлює правила для особи, що перебуває на посаді Президента, і дає дієві запобіжники від зловживань. «Цей документ чітко каже: Президент робить тільки те, що передбачено в Конституції. Він не має повноважень призначати і впливати на регуляторів, не має призначати керівників обласних управлінь СБУ,  бо цього немає в Конституції», – зазначає Тетяна Острікова.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини