Острікова: «Північний потік-2» – це політичний, а не комерційний проект. Через нього РФ домінуватиме в Європі»

Депутат  від «Самопомочі», член української делегації у Парламентській асамблеї ОБСЄ Тетяна Острікова під час зимової сесії у Відні закликала колег з усіх парламентів країн-учасниць Асамблеї виступити проти проекту «Північний потік-2», метою якого є забезпечення панування Росії над Європою та сусідніми країнами. 

У разі реалізації «Північного потоку-2» РФ разом з газом експортуватиме до Європи політичну залежність та змушуватиме платити політичну, а не ринкову ціну за газ. Відтак, зазначений проект є не комерційним, а політичним. А із збільшенням залежності від неї, Росія наражає частини Європи на ризик енергетичного шантажу від рук вельми ненадійного постачальника.

Тетяна Острікова наголосила: «Північний потік-2» – це один з гібридних інструментів Кремля для встановлення свого домінування над сусідніми країнами та у цілій Європі. З його запуском Росія зможе розширити агресію проти України та ескалувати бойові дії. Ми переконані, що необхідно завадити цьому проекту, адже він «підірве» безпеку та буде ще більшим джерелом агресії з боку Росії». 

Крім того, парламентар нагадала колегам в ПА ОБСЄ, що Україна, навіть попри війну, залишається надійним транзитером газу в Європу. Тетяна Острікова констатувала:

«Впродовж останніх п’яти років російської агресії проти України ми продовжуємо стабільно забезпечувати транзит газу до Європи».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини