Острікова: «Коли Президент каже про покращення оборони на кордоні, хотілося б знати, чи там не «стіна Яценюка»

Кажучи про завершення дії воєнного стану в 10 областях України, народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова, перш за все, наголошує: проголосований місяць тому Верховною Радою воєнний стан – це зовсім не той юридично-правовий режим, якого хотів Президент України.

Нагадаємо, спочатку Петро Порошенко пропонував запровадити його на 60 діб по всій країні.

Що стосується конкретних результатів цього місяця, то, за словами Тетяни Острікової, відверто дивують аргументи Президента, який звітує про передислокацію військ, проведення роботи на кордоні, про те, що в десяти областях знизився рівень злочинності.

Народний депутат підкреслює: «У мене виникають питання – без воєнного стану нам не треба критичну інфраструктуру утримувати в належному стані? Без воєнного стану не треба кордони посилено охороняти, коли в нас чотири роки йде війна? Без воєнного стану, врешті-решт, правоохоронні органи не повинні працювати? Ми ж щороку збільшуємо фінансування. Те, що вони провели зниження рівня злочинності на територіях, де був воєнний стан, свідчить лише про одне – вони недопрацьовують на іншій території України і під час невоєнного стану.

Заходи, які назвав Президент, я вважаю, потрібно робити без воєнного стану, перебуваючи стільки років у стані фактичної війни з Росією».

Крім того, переконана парламентар, Президент мав би прозвітувати про результати воєнного стану перед Верховною Радою. Тетяна Острікова аргументує: «Коли він, наприклад, говорить про покращення оборони на лінії зіткнення чи на кордоні, хотілося б знати, чи там не «стіна Яценюка» з’явилася випадково».

Також, можливо, у парламенті варто створити тимчасову слідчу комісію, яка вивчатиме, що було зроблено за цей місяць.

Однак є ще один важливий момент – відсутність рішення про застосування Збройних сил. Народний депутат акцентує: «Якщо юридично дивитися, наші солдати діють в умовах мирного часу. А в нас війна! Це питання до Президента, тому що він мав би, як Головнокомандувач, разом з рішенням про введення воєнного стану вносити в парламент рішення про застосування Збройних сил України, щоб в нас не відбувалося повторення справи Колмогорова».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини