Острікова: «Держава не дала людям можливості підготуватися до розмитнення авто на єврореєстрації»

Протягом тижня за новим законом розмитнено лише 222 машини на єврореєстрації. Чому так мало – пояснює депутат «Самопомочі» Тетяна Острікова. Люди шукають кошти, з’ясовують, які документи для цього необхідні, та виготовляють їх.

«Я цього тижня відвідала Вінницьку митницю, спілкувалася з керівником Київської митниці. І зрозуміла, що машини не поспішають розмитнювати, адже хтось з’ясовує, які йому документи потрібні, хтось ці документи наразі отримує, хтось збирає гроші для сплати митних платежів, хтось чекає від влади більших знижок та поступок, а дехто просто не може  розібратися в нашому митному законодавстві. Митні процедури є заплутаними, тому людям не завжди просто зрозуміти, які ж документи їм потрібні. Більш того, Кабмін тільки у середу затвердив тимчасовий порядок розмитнення таких машин, де є перелік документів, які людям необхідно надати на митниці».

Тетяна Острікова склала своєрідну пам’ятку для  автомобілістів. Там містяться відповіді ДФС на найбільш поширені питання. Звісно ж, людина може звернутися до послуг митного брокера, але це платно. 

«Законодавством, звісно, не заборонено самостійно заповнити та подати митну декларацію, але це здійснюється  з використанням спеціального програмного забезпечення  і підписується електронним підписом. Коли ви починаєте цю декларацію оформлювати, там дуже багато всіляких специфічних моментів і одна помилка може потягнути за собою відмову чи навіть притягнення  до адміністративної відповідальності. Тому люди вимушені платити митним брокерам».

Отже, щоб правильно розмитнити машину на єврономерах, встигнути це зробити у пільговий період, не наробити помилок і не переплатити – все в інструкції, підготовленій ДФС на прохання  Тетяни Острікової.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини