Острікова: «Чим менше правоохоронних органів наглядатиме за митницею, тим більше платежів надходитиме до державного бюджету»

В усьому світі є дуже прості рецепти боротьби із порушенням митних правил:
– створення сильною митної адміністрації — першою чергою;
– неможливість реалізації всередині країни незаконно ввезеного товару;
– швидкий та ефективний обмін інформацією про митну вартість та інші характеристики товарів з іноземними митницями;
– дієвий митний пост-аудит — перевірка і можливе донарахування митних платежів вже після випуску товарів у вільний обіг.

В Україні немає жодної із цих чотирьох речей. А коли немає митної адміністрації — то хто ж має боротися з порушеннями митних правил? Більш того, ці порушення, за нашим законодавством, сьогодні не є злочинами. То якщо це не є злочином, чому уряд вирішив залучати до контролю над митницею поліцію?

Фракція «Самопоміч», безумовно, вітає рішучий наступ уряду на схеми на митниці. При цьому, боротися із порушенням митних правил потрібно системними методами, а не точково. Кабмін має зосередитися на реформі фіскальної служби і митниці.

Усі чудово знають, що «пильний нагляд» над митницею ще з часів, коли товарна контрабанда була злочином, здійснює Служба безпеки. А уряд до неї пропонує ще й поліцію долучити, не пропонуючи при цьому комплексних, системних змін. Натомість треба створити сильну і незалежну митну адміністрацію, яка буде економічними методами боротися з порушеннями митних правил.

Для того, щоб усунути з митниці СБУ, потрібно на законодавчому рівні забрати у неї можливість здійснювати «захист економіки» і «боротьбу з корупцією» – відповідні законодавчі ініціативи вже давно є в парламенті.

Тому Тетяна Острікова закликає уряд підтримати і закон про національну митну службу, і зміни у Митний кодекс про Єдине вікно на митниці, і законопроекти, спрямовані на збільшення інституційної спроможності СБУ саме у боротьбі зі шпигунством і державною зрадою, а не у нагляді за митницею.

Бо чим менше правоохоронних органів буде наглядати за митницею, тим більше платежів надходитиме до державного бюджету України, а не в кишені силовиків і корупціонерів.

Також хочу наголосити на законодавчій ініціативі, яку, я сподіваюсь, завтра почнемо розглядати у парламенті — щодо запровадження Єдиного вікна на митниці. Вона покликана нарешті скасувати будь-які паперові документи від суміжних контролюючих органів – фітосанітарів, ветеринарів, екологів тощо. Всі вони муситимуть із часу набуття чинності закону свої дозвільні документи видавати в електронній формі через Єдине вікно, що зменшить контакт підприємців з контролюючими органами.

На пунктах пропуску мають залишитися представники лише двох контролюючих органів — митник і прикордонник. Усі решта контролери, бажаючі поживитися на підприємцях та їхніх товарах, вимушені будуть від цих своїх бажань відмовитися.

Окремо хочу звернути увагу уряду на те, що у Брюсселі, в представництві України при ЄС, вже тривалий

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини