Острікова: «Через схеми на митниці бюджет втрачає щонайменше 100 млрд грн на рік»

«В Україні сьогодні ніхто у виконавчій владі системно не займається питаннями митної справи. Через це державний бюджет щороку втрачає сотні мільярдів гривень», – наголошує депутат «Самопомочі» Тетяна Острікова. Якби ці гроші залучити в бюджет, то можна буде і тарифи знизити, і нові лікарні побудувати, і якісні дороги. А зараз цей ресурс існує паралельно до бюджету,  в конкретних кишенях тіньовиків.

«Для зміни ситуації рішення є, треба лише політична воля його реалізовувати», – каже Острікова.

1. Потрібно побудувати  сильну митну адміністрацію. «Але сьогодні конкурс заблокований за позовом депутата від БПП. І одна людина фактично тримає в заручниках створення цілої інституції».

2. Закон про спільний режим транзиту між Україною і країнами ЄС і ЄАВТ. «Це припинить частину схем на митниці, адже ми будемо мати єдиний електронний документ руху товарів від складу відправника за кордоном до складу отримувача в Україні. І найголовніше – ми матимемо доступ до автоматизованого обміну даними з країнами ЄС, матимемо інформацію про ті товари, які ідуть до нас. Саме цей закон є запорукою того, що ми почнемо приєднуватися до спільного митного простору з ЄС».

3. Налагодження автоматизованого обміну інформацією. «Але з ким в іноземних країнах обмінюватися даними про товари і митну вартість, якщо в Україні немає митної адміністрації?» 

2019 рік – рік пікових виплат Україною зовнішніх боргів. І вже очевидно, що влада знову позичатиме гроші в МВФ та інших кредиторів, щоб розрахуватись за попередні борги. Тож щонайменше 6 років нам знадобиться для того, щоб віддати ті борги, які вже набрала влада. Ці гроші є всередині країни, стверджує Тетяна Острікова.

«Проводять спецоперації щодо боротьби з «сірим» імпортом, а втрати бюджету як були, так і є. Ми бачимо дані казначейства – за 5 місяців план виконано на 80% від того, що вказано в бюджеті».

Острікова закликає уряд розблокувати створення митної адміністрації і боротися за повернення коштів у бюджет системно, а не точково.

object(WP_Term)#13124 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини