Острікова: «2017 рік запам’ятався бізнесу масовим блокуванням податкових накладних та вилученням обігових коштів»

Підбиваючи підсумки 7-ї сесії парламенту для бізнесу, народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч», голова підкомітету Верховної Ради з питань митної справи та удосконалення Митного кодексу України Тетяна Острікова зауважує: «Коли я спілкувалася з підприємцями щодо того, які головні вимоги бізнес висуває до влади, то сумно констатувати, що вони кажуть – не заважати. Не заважати їм розвиватися всупереч державній політиці, а не завдяки їй».

За словами народного депутата, 2017 рік запам’ятався підприємцям, особливо малому і середньому бізнесу, масовим блокуванням податкових накладних і вилученням їх обігових коштів. Тетяна Острікова акцентує: «Ця проблема була фактично вирішена з 1 січня 2018 року, однак зараз ми отримуємо інформацію про те, що уряд готує проект постанови про новий порядок блокування, де переписуються всі критерії так званої ризиковості операцій, які були свого часу зафіксовані в наказі Міністерства фінансів».

«Самопоміч» закликає уряд виважено підійти до цього питання та врахувати попередні помилки, щоб унеможливити блокування роботи малого та середнього добросовісного бізнесу. Натомість необхідно зупиняти реєстрацію накладних схемщиків та скрутчиків.

Крім того, додає народний депутат, підприємці звертають увагу на те, що потрібно припинити силовий тиск на бізнес, ганебну практику, коли без будь-яких запитів, отримання попередньої інформації прибігають з «маски-шоу» та обшуками. «Останній випадок – це обшук в компанії «Київстар», – розповідає Тетяна Острікова. – Я уточнювала у цієї компанії – перед обшуком їм не скеровували жодних запитів для отримання документів.

Також ми отримуємо інформацію з медіа, що, наприклад, перед Новим роком СБУ шукає на митниці серед імпортерів тканин тих, хто вчинив державну зраду. Чи повинно взагалі СБУ займатися митницею і підприємницькою діяльністю суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності?»

Відтак, певна політик, необхідна ліквідація всіх економічних підрозділів СБУ, Генеральної прокуратури, Національної поліції та заміна їх єдиним органом фінансових розслідувань з аналітичним підходом, працівники якого не прибігатимуть до підприємців з «маски-шоу», попередньо навіть не скерувавши відповідному підприємству запит.

«Законопроект два роки лежить у парламенті, – підкреслює народний депутат. – Не хочете розглядати законопроект «Самопомочі» про фінансову поліцію, будь ласка, закликаю уряд, законопроект якого про Службу фінансових розслідувань застряг десь між урядом і Національною радою реформ».

«Друга позиція, яка також запустить нашу економіку – необхідно скасувати податок на прибуток і замінити його податком на виведений капітал. Естонія, яка це зробила в 2000 році, за п’ять років після запровадження цього податку збільшила ВВП у п’ять разів», – підсумовує Тетяна Острікова.

Тетяна Острікова
object(WP_Term)#13148 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини