Опубліковано звіт щодо оцінки ефективності управління у сфері безпеки і оборони

«Оборонний бюджет — це не державна таємниця!». Саме з такими словами народні депутати України Оксана Сироїд, Олена Сотник, Тарас Пастух та Роман Семенуха презентували Звіт «Оцінка ефективності управління у сфері безпеки і оборони за результатами парламентського контролю»

Подивитись повну версію звіту можна тут

В звіті детально викладений стан справ в українській армії. Незважаючи на суттєвий прогрес у порівняні з 2014 роком стосовно продовольчого і речового забезпечення Збройних Сил, невирішеними залишаються проблеми з комплектуванням особовим складом, забезпеченням якісним озброєнням, військовою та спеціальною технікою.

Більшість проблем у Збройних Силах України зумовлені не браком коштів, а їх безконтрольним використанням. «Державна таємниця» приховує як корупційні схеми, так і неспроможність ефективно управляти збройними силами.

Не можна вирішити проблему, якщо не знати про її існування, тому сектор безпеки та оборони має бути під контролем суспільства. Україна ніколи не буде мати сильну армію, доки стан справ у війську буде таємним, витрати коштів – непрозорими, а неефективні управлінські рішення будуть залишатися без відповідальності.

Тому депутати фракції «Самопоміч» наголошують на необхідності зміни законодавства про державну таємницю та про державні закупівлі для того, аби гарантувати ефективне використання бюджетних коштів, виділених на закупівлю озброєння, техніки та оснащення для армії. Крім того нагальною є потреба у проведенні аудиту «Укроборонпрому», а також у зміні підходів до управління державними підприємствами, зокрема у сфері оборони.

 

 

Оксана СироїдОлена СотникРоман СеменухаТарас Пастух
object(WP_Term)#12950 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12951 (16) { ["term_id"]=> int(13) ["name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["slug"]=> string(7) "defense" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(13) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(127) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(13) ["category_count"]=> int(127) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["category_nicename"]=> string(7) "defense" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#12831 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Обороноздатність країни