
Попри заяви перших осіб коаліції, Верховна Рада цього тижня так і не оновила персональний склад Центральної виборчої комісії.
Сьогодні 13 із 15 членів ЦВК фактично вже не є чинними, оскільки їхня каденція завершилася. До речі, оновити склад комісії мала ще 7 каденція ВРУ. Проте, замість оновлення тодішній парламент ухвалив зміни до Закону України «Про Центральні виборчі комісії», де вилучив норму про неприйнятність, неприпустимість, заборону участі членів ЦВК в її засіданнях, якщо їхні повноваження закінчилися.
«Цей факт ставить під питання будь-яке рішення, ухвалене ЦВК, зокрема, щодо результатів найближчих виборів до об’єднаних територіальних громад, що відбудуться 29 квітня», – заявив народний депутат Роман Семенуха.
Нардеп також акцентує, що сьогодні використання людей у статусі «виконуючих обов’язків» стало трендом влади.
«У такому статусі тривалий час перебували більшість членів Рахункової палати, Уповноважений з прав людини, чимало обласних та районних керівників, бо так дуже зручно керувати людьми, – зазначає Роман Семенуха. – Адже, з одного боку, проти таких керівників порушуються кримінальні провадження, а з іншого – вони перебувають у статусі виконуючого обов’язків. Так легше впливати та отримувати те чи інше політично вмотивоване рішення».
Також народний депутат акцентував і на необхідності розгляду парламентом законодавчих ініціатив щодо забезпечення якості виборчого процесу – проекту щодо електронних протоколів та нового виборчого кодексу у другому читанні.
«Сьогодні після закінчення голосування країна тижнями очікує результатів, члени дільничних комісій принижені, що принижує і сам виборчий процес, – зазначає Семенуха. – Щодо нового виборчого кодексу, то він має бути ухвалений якнайшвидше. Обрання депутатів на пропорційній основі за відкритими списками з регіональнимиокругами якісно оновить новий парламент та забезпечить легітимність процесу».
