Олена Сотник: «Згадка про Мінські домовленості у резолюції ПАРЄ щодо України є некоректною»

Хоча значна частина української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи і підтримала резолюцію щодо функціонування демократичних інститутів в Україні, народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник проголосувала проти.

Політик визнає, що у документі є позитивні моменти, однак наполягає на його загрозі через згадування у резолюції Мінських домовленостей та навіть спеціального статусу Донбасу.

«По-перше, я вважаю, вкрай несправедливо, що саме Україна згадується у зверненні щодо Мінських домовленостей та необхідності їх виконання.

По-друге, неприйнятним є останній пункт політичних домовленостей, зокрема, спеціальний статут Донбасу», – акцентує Олена Сотник.

Вона певна, що будь-яке згадування Мінських домовленостей в документі в принципі було некоректним, тому що доповідь стосувалася виключно внутрішньої ситуації щодо реформ в Україні.

Крім того, Рада Європи та Асамблея мають враховувати, що Україна є жертвою агресії Росії. «Це означає, що вони мають вживати всі заходи, щоб тиснути на Російську Федерацію щодо виконання нею певних пунктів Мінських домовленостей, особливо першими пунктами там йдуть безпекові питання, тобто, як мінімум, припинення вогню», – акцентує народний депутат.

Говорячи про можливі наслідки резолюції, Олена Сотник підсумовує: «Дійсно сьогодні там немає жорсткого формулювання, що ми зобов’язані це виконати, але це може бути використано в майбутньому, в тому числі, представниками Асамблеї у різного роду маніпуляціях.»

Олена Сотник
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(15) ["name"]=> string(39) "Міжнародна співпраця" ["slug"]=> string(13) "international" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(15) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(52) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(15) ["category_count"]=> int(52) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(39) "Міжнародна співпраця" ["category_nicename"]=> string(13) "international" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Міжнародна співпраця