Олена Сотник: «Законопроект про Конституційний суд – це виключно інструмент для влади, аби мати можливість виправдовувати власні незаконні дії»

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» не підтримала сьогодні у першому читанні проект закону про Конституційний суд України. За словами народного депутата Руслана Сидоровича, цей законопроект не має на меті головного — відновлення довіри до Конституційного суду та формування органу, який зможе захистити Конституцію.

«У парламенту фактично частково забирається право законодавця, тому що Конституційний суд, а не Верховна Рада, визнаватиме закони такими, що втратили чинність.

Крім того, органи місцевого самоврядування не наділяються правом звернення до Конституційного суду. Це право має парламент, Президент, Кабінет міністрів, звичайні громадяни, але не органи місцевого самоврядування. То чому українська держава так боїться місцевого самоврядування?»

Як зазначає народний депутат «Самопомочі» Олена Сотник, дивним чином у законі опинилися норми, котрі стосуються обрання уповноваженого з прав людини. «Чому так сталося? Тому що коаліція не хоче таємного голосування через відсутність довіри один до одного. Це — не питання врегулювання певних моментів у зв’язку з новими нормами щодо Конституційного суду.

По-друге, з’явилась норма стосовно того, що, виявляється, Конституційний суд буде слідувати не Конституції, яка має бути його вказівником у прийнятті рішень, а зможе у зв’язку з прийняттям нового законодавства змінювати свої позиції. Тобто, це може стати виключно інструментом для влади, аби давати собі можливість виправдовувати власні незаконні дії».

Водночас, дивується Олена Сотник, парламент, приймаючи деякі рішення навіть всупереч регламенту, ніяк не може розглянути та прийняти законопроект №6426, котрий має на меті реалізацію права громадян на конституційну скаргу: «Ми подали його ще в травні, він повністю відповідає регламенту. Необхідно прийняти проект закону №6426 за основу та дати людям практичний інструмент звертатися до Конституційного суду зі скаргами. Цей законопроект передбачає всі необхідні моменти, прописує, в тому числі, всі необхідні регламентні норми».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини