Олена Сотник – владі: «Ви хотіли управляти експертизами в корупційних злочинах, а призвели до блокування слідства та судів»

Парламентська коаліція та її сателіти з інших фракцій так хотіли взяти під контроль економічні експертизи у слідствах щодо корупції, що під час ухвалення процесуальних кодексів фактично заблокували роботу слідства та судів. Про це заявила народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник.

Так, за її словами, депутати не лише створили побутову проблему з експертизами щодо встановлення причин смерті, від якої тепер страждають прості люди, але й прецедент, коли для проведення будь-якої експертизи – чи судово-медичної, чи економічної в корупційному злочині – слідчий та прокурор мають йти до суду та просити дозвіл на її проведення.

«Так, економічна експертиза на сьогодні може тривати від року до півтора, – зауважує Олена Сотник. – Фактично це нівелює будь-які слідства щодо антикорупційних та економічних злочинів. Я розумію депутатів, які це ініціювали та за це голосували. Ви хотіли управляти призначенням експертиз, особливо в корупційних та економічних злочинах. Але тим самим призвели до нищівної ситуації в судовій системі».

«Суди сьогодні фактично заблоковані, – обурюється народний депутат. –Технічно суд може розглядати приблизно двадцять справ на день. На сьогоднішній день суди на своїх нарадах ухвалили рішення, що у них буде відповідна ієрархія, пріоритети розгляду клопотань. Спочатку розглядатимуть клопотання, які стосуються запобіжних заходів, а вже потім експертизи. Це означає, що призначення на окремі експертизи чекатимуть роками. Я вже не кажу про тимчасові доступи та обшуки».

Для бодай якогось виправлення ситуації у середу, 16 травня, Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону №8116, що стосується проведення експертиз. Однак, на жаль, каже Олена Сотник, він не вирішує проблему комплексно. Політик пояснює: «По-перше, навіть якщо питання з узгодженням клопотання в суді вирішується, все одно людям доведеться чекати в черзі, поки вони потраплять до державної установи. По-друге, за наполяганням Радикальної партії зміни стосуватимуться лише питання експертиз щодо встановлення причин смерті. Це фактично поховає всі розслідування корупційних злочинів».

Виходом з ситуації може стати, підсумовує народний депутат, створення профільним комітетом Верховної Ради оптимальної редакції законопроекту, який цілісно вирішує зазначену проблему. Матеріалом для узгодженого документа може стати ряд зареєстрованих у парламенті проектів закону, зокрема, документ, поданий Оленою Сотник. Вона резюмує: «Можливо, зараз завдання комітету – вийти на максимально оптимальну редакцію, аби вона все ж таки була проголосована цим парламентом, і ми усунули цей головний біль судів, людей та слідчих».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини