Олена Сотник: «В українському парламенті мають бути молодіжні квоти»

Депутат «Самопомочі» Олена Сотник вносить до парламенту законопроект про молодіжні квоти. Документ уже готовий.

Таким чином, Олена виконала свою обіцянку, яку давала перед президентськими виборами – якщо на цих виборах буде велика явка молодих людей, внести законопроект про молодіжні квоти.

«Незалежно від того, чи буде ухвалено новий Виборчий Кодекс, чи ми будемо голосувати за новим форматом на виборах, наприклад за відкритими списками, чи ми будемо вносити зміни в чинні закони про виборче законодавство, незмінно буду відстоювати цю позицію», – заявила нардеп.

Відповідно до законопроекту про молодіжні квоти, 10% списку партій мають становити люди до 35 років і щонайменше на кожній 10-тій позиції у переліку має ротуватися саме молода людина. Зараз у парламенті лише 4% людей, яким менше 35 років, і це не відповідає світовим стандартам і, очевидно, не відповідає очікуванням суспільства, а особливо, враховуючи підвищену активність молодих людей під час президентських виборів.

Паралельно пропонуються гендерні квоти, за якими у списку кожен четвертий – представник іншої статі – чоловік чи жінка.

І якщо партія, яка йде на вибори, подає списки, що не відповідають наявним квотам – вона не зможе бути зареєстрована ЦВК.

Критикам законопроекту Олена відповідає:

«Поки суспільство живе в міфах і стереотипах, які існували протягом багатьох десятиліть. Певний час – два-три виборчих цикли до парламенту ми скористаємось штучною можливістю, зробимо цей парламент максимально представленим і з боку молоді, і з боку жінок, і чоловіків. Щоб всі представники могли максимально захистити інтереси виборців».

Україна – молода держава, її майбутнє в руках молоді, наголошує Олена Сотник: «Якщо ми хочемо, щоб ці молоді люди не їхали з країни, маємо їм дати чіткий сигнал, що вони тут потрібні, що вони є частиною суспільства, і що вони – впливовий механізм для парламенту».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини