Олена Сотник: «Транскордонне співробітництво – це побудова Європи своїми руками»

Народний депутат «Об‘єднання «Самопоміч» просить своїх колег пояснювати людям, наскільки саме їм важливі євроінтеграційні закони. Під час обговорення ратифікації угоди про фінансування Дунайської транснаціональної програми нардеп звернула увагу, що прості українці, можливо, не розуміють важливості даних документів.  

«Слід пояснити, що це означає для простих громадян. Всі ці гучні лозунги  про євроінтеграцію, транскордонне  співробітництво, «допомога ЄС», «ми тут самостійно з усім впораємося», «нам не треба зовнішнього впливу» і т.д. Насправді це все прикриття і небажання впускати на територію України європейські правила. Тому що вони означають прозорість, нульову толерантність до корупції, верховенство права, немає олігархів, є тільки бізнесмени, рівну сплату податків тощо».

Сотник наголошує: «Транскордонне співробітництво в даному випадку це такий маленький вірус, який потрошки починає з різних боків і з різних регіонів України заражати, в хорошому сенсі, ці населенні пункти європейськістю.  Там по-іншому робляться проекти, вони абсолютно прозорі, абсолютно зрозумілі і люди навчаються будувати Європу у себе в Україні, не чекаючи ні від кого допомоги».
Також депутат закликала колег не маніпулювати поняттями і не дурити людям голову: «Це абсолютно  цілеспрямована самостійна реалізація європейських проектів, які покращать життя людей в маленьких регіонах кожного дня. Я прошу не просто підтримувати цю ратифікацію, я прошу пояснювати людям, що таке євроінтеграція і чому вона важлива насамперед для них. Тому що вона створює прозорість, рівні правила, дає можливість подолати всі ті речі, які за 27 років ми не могли подолати: олігархат, корупцію і коли закон для одних рівний, а для інших він не існує».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини