Олена Сотник: «Шахрайство у стінах парламенту переходить всі межі»

Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник звернулася до регламентного і правового комітетів парламенту для отримання повної інформації — починаючи від протоколів, стенограм і закінчуючи підписаним законопроектом, який передавався із візою голови правового комітету спікеру, – щоб з’ясувати, на якому етапі з’явилася поправка про апеляцію в законі про антикорупційний суд.

Нагадаємо, після публікації закону у тексті з’явилась поправка про те, що апеляції щодо справ НАБУ, які зараз розглядаються в судах, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції. На переконання Олени Сотник, таке виправлення зробили тишком-нишком, потай від людей, для того, щоб могли уникнути відповідальності ті високопосадовці, щодо кого сьогодні порушені корупційні справи:

«У комітеті ця поправка не голосувалася, її не було в рішенні – я публікувала його під час засідання комітету. І чудово розумію, чому ця поправка не була публічною – бо якщо б на засіданні комітету про це почули посольства США, МВФ, Венеційська комісія, громадськість, то ніхто б не допустив ухвалення закону за такої редакції».

Народний депутат називає ситуацію із законом про антикорупційний суд черговим «полтергейстом». Таким самим, який був у процесуальних кодексах, де нізвідки з’явились декілька правок. «До речі, із цим досі ніхто не розібрався і не поніс відповідальності», – наголошує вона.

Олена Сотник звертає увагу, що зараз ситуація із поправкою «заговорюється» – намагаються знайти «крайніх» серед громадськості чи серед представників Венеційської комісії.

«Такі речі не можна залишати просто так. Очевидно — це домовленість, в тому числі коаліції, тому що правовий комітет підконтрольний коаліції — у них там є більшість.

Парламент повинен внести зміни до закону, якими змінити формулювання на просте і чітке. Треба зазначити, що до моменту початку роботи антикорупційного суду справи розглядають суди загальної юрисдикції, з моменту початку роботи антикорупційного суду — всі апеляційні скарги і справи про топ-корупцію розглядаються в антикорупційному суді.

Тоді ми побачимо справжні обличчя замовників цієї історії. А ті, хто не проголосують «за», лише підтвердять, що голосування за закон про антикорупційний суд було «договорняком» із певною індульгенцією, що вони відповідальності за свої злочини не понесуть», – підсумовує Олена Сотник.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини