Олена Сотник: «Про корупцію в «Укроборонпромі» говорять навіть західні партнери»

«Для «Самопомочі» це є логічним, тому що ми протягом трьох років говоримо про те, що в «Укроборонпромі» є корупція, це абсолютно непрозора структура».

Зауважимо, що Олена Сотник разом з іншими представниками «Самопомочі» у 2016 році підготувала масштабний звіт у царині безпеки і оборони за результатами парламентського контролю. Депутати проїхали всю лінію зіткнення і спілкувались з військовими, відвідували військові частини. І те, що вони побачили, аж ніяк не відповідало тому, що розповідала влада. Цей звіт на 51 сторінку. Він стосується комплектації військових, питання військової техніки, шпиталю-привиду, який подаровано американською армією і який коштує великі гроші, і нелетального озброєння, транспортних засобів і інших речей. Документ скерували до Міністерства оборони, показали громадськості, скликали прес-конференції з цього приводу, але реакції нуль.

Хоча, як наголошує Олена Сотник, слава про корупцію в українській оборонці вийшла далеко за межі країни: «Навіть наші західні партнери, коли ми починаємо говорити про співпрацю в військовій сфері, перше, що вони кажуть: корупція в «Укроборонпромі», усувайте цю прокладку, і тоді ми почнемо якусь розмову».

На думку Олени, люди реально не розуміють усіх масштабів зловживань в армії.

«Те, що ми почули – це невелика оборудка, яка стосується лише запчастин, а уявіть, що заробляється на паливі, на технічному забезпеченні, виробництві зброї. Це все треба дослідити, і цим би мала зайнятися ТСК».

Показові заяви про імпічмент від певних політичних сил представниця «Самопомочі» вважає порожніми словами.

«Ми розуміємо, що процедура імпічменту таким чином виписана в Конституції, що її, за нинішньої розстановки сил в парламенті, неможливо буде проголосувати. Якщо не голосує БПП, то ми не пройдемо навіть першу стадію прописаної процедури. По-друге, у нас підконтрольний Конституційний суд, по-третє, в нас абсолютно ручна для Президента Генеральна прокуратура. Процедура імпічменту нереалістична, вона радше є медійним приводом для певних кандидатів».

Як наголошує Олена Сотник, єдиний вихід – саме створення ТСК. Бо тимчасова слідча комісія принаймні є інструментом контролю і дасть можливість витребувати документи, запросити всіх задіяних осіб на допит. Чи погодиться на це влада? Навряд чи, каже Олена:

«Ми розуміємо, що сам Парубій буде блокувати внесення у залу цього рішення. Бо є очевидним, що він співпрацює з коаліцією як з більшістю в залі, і коаліції така ТСК невигідна. Ми ж бачимо, що відбувається щодо інших ТСК».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини