Олена Сотник: «Повернення Росії до ПАРЄ знищить цю інституцію»

Український парламент ухвалив рішення, у якому звернувся до всіх членів Ради Європи щодо засудження можливості повернення Російської Федерації до Ради Європи без виконання її зобов’язань, зокрема, щодо припинення агресії на території України.

«Це викликано тим, – пояснює народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» та член делегації України в ПАРЄ Олена Сотник, – що зараз в Раді Європи агентами Росії почалося активне лобіювання змін до Регламенту, у якому передбачені санкції для будь-якої делегації. Коли почалася війна проти України з боку Російської Федерації, вони були застосовані до Російської Федерації. Саме тому вона фактично пішла з Парламентської асамблеї і чотири роки не брала участі. Зараз є ідея ці санкції взагалі усунути, щоб Російська Федерація повернулася». 

Парламентар продовжує: «Цей дискурс почався, коли РФ шантажем припинила фінансування Парламентської асамблеї Ради Європи, тобто перестала виплачувати власний внесок 33 мільйони доларів. Українська сторона виступила з асиметричною пропозицією і запропонувала всім країнам просто розділити цей внесок та не звертати увагу на шантаж РФ. 400 тисяч доларів цього року Україна добровільно сама додатково внесла, щоб показати серйозність своєї позиції. Але, на жаль, нас підтримала незначна кількість колег. На сьогоднішній день тільки кілька країн також внесли додаткові внески». 

Паралельно дискусії про те, що з Росією необхідно розмовляти та шукати способи її повернути в ПАРЄ, навіть незважаючи на те, що це країна-агресор, активно підігріваються генеральним секретарем Ради Європи.

«Фактично це проросійський формат дискурсу, – наголошує Олена Сотник. – Більш того, Росія вже декілька разів за останні тижні заявила, що вони взагалі не розглядають можливості повернення в Раду Європи, допоки не усунуть санкції, що підтверджує факт лобіювання.

Відповідно, у нас зараз йде фактично дипломатична війна Росії проти України, проукраїнської коаліції проти проросійського лобі та російських грошей. Ця війна буде відбуватися на полі Парламентської асамблеї Ради Європи 8-9 жовтня».

Повернення Росії до організації, підсумовує народний депутат, є щонайменше недалекоглядним кроком з боку членів Парламентської асамблеї Ради Європи. Вона резюмує: «Сьогодні вони повернуть Росію, завтра це будуть якісь жорсткі порушення з боку інших країн, і організація фактично втратить механізм впливу на власних членів, якщо вони будуть ключові принципи і правила цієї організації порушувати. Це знищить саму інституцію та зробить її безсенсовою. Це, думаю, ключова задача РФ.

Чого більш за все боїться РФ? Щоб публічно були визнані її порушення, щоб її публічно було визнано агресором, недемократичною країною. А Рада Європи, зокрема, Парламентська асамблея і Європейський суд з прав людини, це роблять системно. Тому краще знищити таку організацію, ніж постійно отримувати нагадування, що ви агресор, у вас війна і ви не поважаєте права людини всередині країни».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини