Олена Сотник: «ПАРЄ повинна діяти за принципами, а не за власними інтересами»

Сьогодні під час засідання Парламентської асамблеї Ради Європи заслухано доповідь єврокомісара Йоханнеса Хана, велика частина якої була присвячена Україні. Як зазначила член української делегації у ПАРЄ, народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник, цей виступ був виступом підтримки, особливо напередодні завтрашнього обговорення поступу України у розбудові демократичних інституцій.

«Очікується, що завтра буде дискусія у залі ПАРЄ, тому Йоганнес Хан задав дуже позитивну ноту. Єврокомісар відзначив співробітництво з Україною, зокрема у плані реформи децентралізації та судової реформи. За його словами, це безпрецендентно, особливо з огляду на результати, тому що 4 тисячі суддів фактично самі почали звільнятись. Також великим позитивом є те, що нарешті з вуст Європейського комісара пролунав заклик до інвестування в Україну, адже для нас це означає економічне зростання», – розповіла Олена Сотник.

Окрім того, зауважує народний депутат, єврокомісар Хан у своїй промові чітко говорить про агресію щодо України та ті виклики, із якими зіткнулась держава, на відміну від президента ПАРЄ Педро Аграмунта, який називає події в Україні конфліктом.

Відтак, під час виступу на вільних дебатах у ПАРЄ Олена Сотник має намір безпосередньо звернутися до президента асамблеї і запропонувати йому змістити свою увагу до жертви агресії – України.

«Президент ПАРЄ повинен займатись вирішенням питань припинення цієї агресії, а не розширенням своєї співпраці та взаємодії з Росією. У асамблеї останнім часом все частіше почала звучати формула:
«Принципи не завжди працюють, іноді для консенсусу потрібно відступати від принципів». Власне, у своєму виступі я буду закликати колег припинити маніпуляції та повернутись до принципів, а не до власних інтересів», – підсумовує Олена Сотник.

Олена Сотник
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(15) ["name"]=> string(39) "Міжнародна співпраця" ["slug"]=> string(13) "international" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(15) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(52) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(15) ["category_count"]=> int(52) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(39) "Міжнародна співпраця" ["category_nicename"]=> string(13) "international" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Міжнародна співпраця