Олена Сотник: «Ми не збираємося миритися з незаконними забудовами і руйнацією архітектурних пам’яток Києва»

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді наголошує, що проблема одіозного будівництва, яке руйнує Патріарший собор Воскресіння Христового УГКЦ, вже давно вийшла за межі Київради. Народні депутати звертаються до Держархбудінспекції з вимогою зупинити нелегальне будівництво.

Як зазначає народний депутат Олена Сотник, після поховання в крипті Патріаршого собору предстоятеля УГКЦ кардинала Любомира Гузара, громадськість вкотре звернула увагу на небезпечний стан будівлі, яка вкрилася тріщинами. Храм, що є головним центром для українських греко-католиків, руйнується через одіозне будівництво житлового комплексу «Сонячна Рів’єра», що розгорнулося поруч, на Микільсько-Слобідській вулиці. Тріщини почали з’являтися ще на початку будівництва комплексу, й уже тоді церква заявила про руйнування собору та просила захистити храм від горе-забудовника. Однак прохання вірян столична влада, на жаль, не почула.

«Цей комплекс зводиться з порушенням усіх вимог законодавства (будівельних, природоохоронних, водних тощо), про усі тонкощі нелегальних схем забудови неодноразово писали ЗМІ. Ми не збираємося миритися з незаконними забудовами і руйнацією архітектурних пам’яток Києва», – зазначила народний депутат.

На порушеннях чинного законодавства під час будівництва комплексу наголосив головний юрист столичної «Самопомочі» Єгор Недашківський: «Згідно з Водним кодексом України, будівництво в межах природо-захисної смуги категорично заборонене. Та незважаючи на це, зведення житлового комплексу на берегах Дніпра триває. На цьому місці повинен бути лише парк і аж ніяк не багатоповерхівка. Окрім всього, забудова суперечить генеральному плану міста Київ».

Своєю чергою, депутат столичної «Самопомочі» Вадим Васильчук наголосив на тому, що фракція зареєструвала і подала на розгляд Київради два проекти рішень, покликані заборонити скандальне будівництво на Микільській Слобідці і забезпечити раціональне використання прибережних захисних смуг Дніпра. Їх розгляд очікується на пленарному засіданні КМР, яке відбудеться 22 червня.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини