Олена Сотник: «Ми готові підтримати судову реформу, якщо ці документи покращать життя людей»

Уже декілька днів Верховна Рада розглядає поправки до законопроекту №6232, який вносить зміни до ряду процесуальних кодексів та законодавчих актів.

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» готова підтримати документ, зауважує народний депутат Олена Сотник, якщо у ньому буде дотримано ряд принципових позицій, що покращать життя українців, а не навпаки заберуть у них можливість себе захистити.

«По-перше, – підкреслює народний депутат, – для нас принципово все, що стосується касаційного оскарження, тому що це остання інстанція для багатьох людей. Якщо на цьому рівні ти позбавлений можливості добитися справедливості, фактично все правосуддя втрачає сенс. По-друге, наполягатиме фракція на поправках, які стосуються відкритості суду. І не менш важливим є дотримання процесуальних прав учасників судового процесу. Вони не можуть буди звужені, адже це гарантії, надані Конституцією», – пояснює народний депутат.

Однак, за словами народного депутата, саме голосування за зміни до судової системи виявило та підняло на поверхню серйозні проблеми у роботі комітетів Верховної Ради.

«Ці декілька тисяч поправок можна було і треба було розглядати у профільному комітеті, але питання в тому, що комітет сильно поспішав. Нагадаю, що ці кодекси хотіли винести на голосування ще влітку, в останній тиждень роботи парламенту минулої сесії. Тож цим 4 700 поправкам було присвячено лише три засідання комітету. Це дуже мало. Неможливо було йти вглиб, хоча комітет для цього призначений».

Врешті, і за три сесійні дні парламент не спромігся підтримати жодну поправку, адже в залі просто немає необхідних 226 депутатів. «У Раді сидить максимум 70 депутатів. Всі інші просто пішли, бо їм це нецікаво, вони прийдуть на фінальне голосування», – зауважує Олена Сотник.

Підсумовуючи, вона підкреслює, що нині парламент Великої Британії уже три дні розглядає 62 поправки. «Чомусь їх ніхто не звинувачує, що вони занадто повільно розглядають поправки. Тому я думаю, що у нас питання в тому, що у сесійній залі не всі чують професійну дискусію», – резюмує народний депутат.

Олена Сотник
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини