Олена Сотник: «Ми боремося за права тих десятків мільйонів людей, які звертаються до судів кожного року і не знаходять там правди»

Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник під час виступу у парламенті попросила вибачення в українців, які пишуть звернення на адресу фракції «Об’єднання «Самопоміч» і особисто їй як народному депутату, а також у тих людей, які їх не пишуть, бо зневірилися у корумпованих, несправедливих судах.

«Мені дуже шкода, і я прошу вибачення за те, що дуже часто не можу вам допомогти. А не можу я цього зробити, тому що судова гілка влади, яка є незалежною згідно із Конституцією, є незалежною лише від мене та деяких інших народних депутатів. Але вона залишається дуже залежною від Президента і його прямого політичного впливу», – зазначає народний депутат.

За її словами, саме для того, щоб виправити цю ситуацію із корумпованими, залежними судами, які фактично працюють на одну людину в країні, вже другий тиждень у сесійному залі парламенту «Самопоміч» намагається боротися за поправки до процесуальних кодексів: «Процесуальні кодекси — це ті правила, які вас захищають, коли ви йдете до суду, і коли навіть є суддя, який чинить свавілля, ви знаєте, що у вас є права. Однак запропоновані процесуальні кодекси зроблять так, що ми станемо ще більш незахищеними, і насправді депутати вас просто обдурять з приводу того, що дійсно є судова реформа».

Олена Сотник наводить приклад — зміни до процесуальних кодексів абсолютно нівелюють статтю 55 Конституції України, яка встановлює кожному громадянину право звернутися до суду. «Тобто, чи підете ви в касацію, зможе вирішувати заангажований суддя. А дуже для багатьох людей, особливо в кримінальних справах, ці кодекси є останньою надією. І от цими кодексами цю останню надію у вас забирають.

Дуже часто і ми зіштовхуємося із ситуацією, коли маємо йти у суди і там захищати права. Зараз щодо «Самопомочі» чиниться свавілля у Харкові, Миколаєві. І ми теж не маємо можливості себе захистити у судах. Тому ми боремося, зокрема, і за власні права, це правда. Але насамперед — за права тих десятків мільйонів людей, які звертаються до судів кожного року і не знаходять там правди», – підкреслює Олена Сотник.

Окрім того, народний депутат наголошує на неприпустимості маніпулювання з боку Прем’єр-міністра тим, що, розглядаючи поправки до кодексів, депутати зупиняють пенсійну реформу. «Це — неправда. Депутати в цьому сесійному залі збільшили мінімальну заробітну плату і ви, як голова уряду, зобов’язані згідно із законом про пенсійне забезпечення, збільшити пенсії. Своїм рішенням ви це мали зробити ще 6 місяців тому», – зазначила Олена Сотник.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини