Олена Сотник: «Дипломатія — це другий фронт»

Сьогодні парламент ухвалив закон про дипломатичну службу. За словами народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Олени Сотник, він повинен підвищити рівень наших дипломатів і надати їм додаткові гарантії від держави.
«Україна за останні роки дуже відстала від світової практики у сфері дипломатії. Тому на цей закон чекали співробітники дипломатичної служби України у всіх країнах світу. І нарешті, перебуваючи чотири роки у війні, яка в тому числі ведеться і дипломатичними каналами, нам вдалося його ухвалити».

Як пояснює народний депутат, закон встановив додаткові гарантії для дипломатів, чітку систему управління і політику в цій сфері. Також важливими є соціальні гарантії та гарантії оплати, в тому числі, коли є складні умови праці чи загрози для дипломатів.

Окрім того, за словами Олени Сотник, вдалося відстояти обов’язковість консультацій з профільним комітетом перед призначенням послів. «Тобто, знову повертається норма, яку колись скасував Янукович – посли призначатимуться після консультації з комітетом. Думаю, це буде дуже добре з точки зору добору більш якісних послів та додасть певної публічності процесу. Нагадаю, що Україна досі не має своїх представників у ключових країнах — наприклад, у Швейцарії вже майже 4 роки немає посла. Будемо сподіватися, що це також дозволить покращити ситуацію».

Однак, наголошує Олена Сотник, не обійшлося і без «ложки дьогтю».
«Цей законопроект був підготовлений у стінах парламенту в робочій групі, дуже довго опрацьовувався в комітеті. Потім його забрала Адміністрація Президента і внесла від імені Президента, але включили туди всі повноваження, навіть йому не властиві, тобто, які мали б належати виконавчому органу влади — Міністерству. Фактично Президент хоче навіть положення про дипломатичну службу затверджувати. Йому треба контролювати все, навіть, напевно, ручки, які закуповують дипломатичні представництва», – зауважує народний депутат.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини