Олена Сотник: «Депутати дали Президенту максимальне коло повноважень, зараз все залежить від того, як він їх використає»
23316540_1690238907655226_2728210790964853062_n 23316540_1690238907655226_2728210790964853062_n

На переконання народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Олени Сотник, ключове значення ухваленого вчора закону про забезпечення державного суверенітету на окупованих територіях, ймовірно, можна буде в майбутньому побачити в підручниках історії.

«Це єдиний раз, коли українська влада спромоглася визнати Російську Федерацію окупантом і агресором. Проте, на превеликий жаль, окрім цього, здебільшого закон не несе жодних конкретних механізмів відновлення територіальної цілісності і суверенітету України», – зазначає народний депутат. 

Більш цього, акцентує Олена Сотник, цим законом Президент фактично поставив «на розтяжку» частину депутатів, які перебувають в опозиції.

«Мовляв, якщо хочете визнати агресію Росії і території окупованими, тоді давайте мені повноваження.  Тепер Президент може сам розпоряджатися Збройними силами, визначати, які території є окупованими, а Кабмін буде керувати торгівлею із цими територіями.

Тому те, як надалі Президент буде розпоряджатися своїми надмірними неконституційними повноваженнями – його відповідальність. У який бік він це використає – для того, щоб відновлювати територіальну цілісність чи для того, аби узурпувати владу?» – зауважує народний депутат.

Ще одна ключова державницька помилка, яка є в цьому законі, на думку Олени Сотник, – він розділяє питання відновлення територіальної цілісності України на Донбасі і в Криму: «Самостійно розділяючи Крим і Донбас, влада грає виключно в рамках сценарію Росії. «Самопоміч» наполягала, що ці території мають бути разом, бо шлях щодо повернення їх один».

Окрім того, немає точної дати окупації. «Це означає, що і в України як держави, так і в наших людей будуть проблеми тоді, коли ми будемо позиватися і просити суд визначити Російську Федерацію відповідальною за окупацію та вимагати відшкодувати всі втрати. Це – мільярдні збитки. Коли ми повернемо ці території Україні, а я в цьому впевнена, то самостійно Україна не «витягне» відновлення цих територій. І я вважаю неприйнятним те, що українці з власної кишені, податками мають оплачувати те, що зробила Росія. Наявність же конкретної дати окупації давала б можливість і в міжнародних, і в українських судах відстоювати свої права», – зазначає народний депутат.

«Також цей закон є викликом для Кабінету Міністрів, – продовжує Олена Сотник. – Саме на уряд покладена функція переміщення товарів через лінію зіткнення. Так, є небезпека, що ця норма означає відновлення торгівлі. Але якщо Кабмін приймає рішення про те, що він відновлює торгівлю з окупованими територіями, то це буде політична відповідальність конкретних людей – Прем’єра, міністра оборони, міністра внутрішніх справ і тих, хто буде долучений до підготовки такого рішення. Подивимося, чи будуть готові ці люди до свого політичного самогубства».

Підсумовуючи, Олена Сотник нагадує, що «Самопоміч» протягом двох з половиною років різними способами – тиску, пропозицій, конкретних законопроектів, вимагала від цієї влади визнати війну війною, а Росію – окупантом.

«Частково ухвалений вчора закон це давав і, я думаю, цей парламент на більше не здатен. Важко не голосувати за законопроект, у якому є те, за що боровся понад два роки.  І для цієї Верховної Ради – це все ж таки великий крок», – резюмує народний депутат.

telegram
БУДЬТЕ В КУРСІ ГОЛОВНОГО, ПІДПИШІТЬСЯ НА НАШ КАНАЛ: T.ME/SAMOPOMICH

object(WP_Term)#5337 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(2569) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(2569) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини