Олександр Сєнкевич: «У Миколаєва – велике майбутнє. І я – частина цього майбутнього разом із вами»

5 жовтня на позачерговій сесії Миколаївської міської ради 42 голосами від БПП, Опозиційного блоку та «Нашого краю» депутати проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови Олександра Сєнкевича. Такому рішенню передували декілька місяців тиску – як з боку місцевих політиків, які вимагали призначити потрібних людей на посади у виконавчому комітеті, так і центральної влади – меру двічі вручали протокол про підозру в корупції – за голосування попри нібито конфлікт інтересів.

Під час розгляду звіту міського голови та голосування за припинення повноважень, у залі мера підтримували мешканці міста, а він заявив, що буде оскаржувати рішення у суді. Про настрій після «недовіри» від депутатів, вільне і незалежне майбутнє Миколаєва та Олександра Сєнкевича як «частину цього майбутнього» – читайте у розмові із мером.

Уся країна два роки тому спостерігала за виборами мера Миколаєва. Тоді миколаївці віддали свої голоси вам, а не Ігорю Дятлову із Опозиційного блоку. Як вважаєте, ініціювання відставки — це його реванш? Чи корені всього процесу десь «вище»?

Я думаю, для такого рішення було дуже багато причин, у тому числі і тих, які вплинули на саме голосування. Це і моя політична  належність, і бажання та амбіції окремих представників деяких політичних партій у Миколаєві. Справа у тому, що ці люди бажали отримати місця у виконавчій владі – чи то для вирішення програмних завдань партій, чи для втілення в життя особистих інтересів. Якщо я бачив, що ці люди нормальні, я йшов їм назустріч, а почасти і відсікав такі амбіції. Тому, думаю, комплекс таких чинників якраз вирішив долю цього голосування.

Напевно, для пересічного мешканця досить несподівано виглядає ця ситуативна коаліція, адже вашу відставку ініціювали представники БПП спільно із екс-регіоналами, Опозиційним блоком. Як і гучні заяви губернатора Миколаївщини про необхідність розпуску міської ради та вашої відставки, який теж є представником Президента. На вашу думку, про що це може свідчити?

По-перше, мене також здивувало таке одностайне голосування і пропрезидентської, і опозиційної сили за мою відставку. Тим більше, що я дуже часто чув саме від місцевих представників Блоку Петра Порошенка звинувачення у тому, що я знайшов спільну мову із Опозиційним блоком, аби вирішувати власні питання.

На такі закиди я завжди чесно відповідав, що співпраця є, але вона стосується виключно окремих питань, компроміс щодо яких критично необхідний для міста – це прийняття бюджету, програм, структури міської ради тощо. Тобто питання, які без голосів депутатів від Опозиційного блоку неможливо було прийняти.

Безумовно, я був вражений, що ті ж представники БПП, які постійно «співали» про «весілля» «Самопомочі» та Опоблоку, в єдиному пориві та екстазі із тим же Опоблоком висловили мені недовіру.

Гучні заяви губернатора про необхідність моєї відставки та розпуску міської ради також вписуються у загальну картину. Особливо тим, що його друг і товариш Давид Макар’ян був присутній на цій сесії і сидів поряд з депутатами. Так би мовити, контролював хід голосування.

Але тут є ще одна дуже важлива річ. Міська рада проголосувала за відставку мера. Але давайте подивимось, чи голова обласної адміністрації є до кінця логічним і продовжить цю роботу в напрямку переобрання міської ради.

Подейкують, вам пропонували «домовитись», аби уникнути відставки. Чи це правда і якщо так, то якими були пропозиції і від кого вони надходили?

Насправді все так наклалося – і заяви голови ОДА, і амбіції деяких депутатів міської ради. Пропозиції надходили від різних фракцій – одна із них полягала у тому, щоб я звільнив своїх заступників та призначив на ці посади конкретних, потрібних їм людей.

На жодні пропозиції я не пішов із принципу – такі домовленості могли дискредитувати мене як політика. Адже коли балотувався на посаду міського голови, я говорив, що іду сам, що я ні від кого не залежу і не маю жодних зобов’язань ні перед ким.

IMG_1557

Наступного дня після голосування за вашу відставку суд поставив крапку в історії із адміністративними протоколами стосовно так званого конфлікту інтересів та скасував обвинувачення стосовно вас. Як ви гадаєте, це була частина «плану» із усунення Сєнкевича?

Я не можу цього стверджувати, але і не виключаю. Це дуже схоже на правду в тому сенсі, що із самого початку цей протокол про корупцію виглядав недолуго і таким, що не має майбутнього у суді.

Тоді я говорив, що тиск на мене чиниться зокрема і для того, щоб я зробив певні кадрові зміни. Сьогодні вже бачимо, що ця історія вписується в план із усунення Сєнкевича.

Проте суд розвалився, і я думаю, що в наступних інстанціях буде так само.

Але сьогодні мене більше хвилює те, як прийме суд мою заяву щодо голосування за відставку. Я переконаний, що це рішення є незаконним і на нього чекає така ж доля, як і на протокол про корупцію.

Ви вже зазначили, що подаватимете до суду щодо рішення міської ради про вашу відставку. А як бачите розвиток ситуації надалі в плані роботи міської ради і життєдіяльності міста загалом?

Поки що я подаю до суду, і будемо чекати розгляду заяви. Окрім того, буду продовжувати виконувати свої обов’язки як обраний міський голова, бо всі служби повинні працювати для функціонування міста.

Дуже часто мені «закидали», що у Сєнкевича немає команди. Так от, хочу відповісти всім – у мене є дуже добрі та надійні люди в команді. Все те, що відбувається доброго сьогодні в Миколаєві, робиться завдяки тим людям, які поруч зі мною зараз. Вони працюють, і я впевнений, що навіть якщо я буду сидіти не у кабінеті мера, а поруч із ним, то сподіваюсь, що в зиму ми увійдемо нормально і так само нормально її переживемо.

Працюючи мером, ви багато спілкуєтесь із мешканцями. Які, на вашу думку, настрої у миколаївців? Місто готове відстояти свій вибір?

Найперше ми ініціювали загальні збори громадян за місцем проживання для того, аби разом, як місто, вирішувати, що робити далі і як діяти. Також ми будемо збирати підписи про те, щоб відкликати депутатів та розпустити міську раду.

Що стосується людей, то багато почуваються ображеними і ошуканими. Дуже багато людей кажуть, що у них вкрали голос. 42 депутати проголосували за відставку міського голови, якого обирали десятки тисяч містян. Хоча миколаївці готові надалі працювати зі мною і навіть висловити вотум довіри на виборах у 2020 році.

Багато хто каже, що Миколаїв змінився на краще за останні два роки. Не шкодуєте, що тоді пішли з бізнесу у місцеве самоврядування? Що вважаєте ключовими досягненнями команди Сєнкевича у міськраді?

Жодного дня я не пошкодував про те, що пішов працювати міським головою. Це дуже відповідальна справа, я намагаюся дуже відповідально ставитись до своїх обов’язків, максимально докладати зусилля. Іноді це дуже важко, проте я знаю, що кінцевий результат буде корисним для миколаївців і розумію, що людям потрібна допомога.

Одним із ключових досягнень нашої команди вважаю впровадження процесів, які дають можливість прозоро побачити, як працює міська влада. Це бачать всі і доводять міжнародні рейтинги – за результатами дослідження Transparency International Миколаїв на 4 місці за прозорістю серед міст України.

Життя в Миколаєві змінюється  на краще вже не просто на словах, а в конкретних цифрах та змінах. Ми почали впроваджувати проекти із водопостачання та водовідведення, медицини, утримання доріг. До кінця цього року запланували впровадження на всіх ланках системи електронного документообігу, в режимі реального часу плануємо контролювати всі будівництва, реконструкції тощо.

Але насправді ми лише на старті правильної роботи. Ці неповні два роки – тільки маленький шлях до того, щоб Миколаїв міг успішно розвиватись і у міста було світле майбутнє.

Як і сказав на сесії, переконаний, що я є частиною цього світлого майбутнього, а разом зі мною і всі миколаївці, які прагнуть, щоб їхнє місто не хтось для них зробив, а самі беруться до роботи.  Ми разом хочемо, щоб місто було процвітаючим, успішним і таким, в якому хочеться жити.

 

object(WP_Term)#13124 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини